Tournament: 2018 Alberta Closed Championships: Squash

4/13/2018 - 4/15/2018, Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN


SQUASH EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:ianp@calgarywinterclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

MOG

Men's Singles

Open Gold

16

Olympic Format

Jacob Hooker

Brock Janzer

Men's Singles

Division 1 Gold

24

Olympic Format

Brendan Pruden

Jarrett Falk

Mens Div 1

Blue Plate

4

Single Elimination

Leslie Lam

Michael Knapp

Mens Div 1

Classic Plate

4

Single Elimination

Samer Adeeb

Jeff Eades

Men's Singles

Division 2 Gold

32

Olympic Format

Aleem Kara

Mauricio Monroy

Mens Div 2

Blue Plate

4

Single Elimination

Dustin Wilkes

Andrew Poetker

Mens Div 2

Classic Plate

4

Single Elimination

Logan Fyke

Thomas Charlton

Mens Div 2

Red Plate

4

Single Elimination

Jeff Mattock

Jonas Arrenegado

WOG

Women's Singles

Open Gold

10

Olympic Format

Erin Roberts

Amelia Knapp

Women's Singles

All Divisions Gold

27

Olympic Format

Amy Cardinal

Donna Lavinskas

Womens All Division

Red Plate

4

Single Elimination

Fabby Gomez

Kristy Mattock

Womens All Division

Blue Plate

4

Single Elimination

Carla Van Remmen

Anna Plato

Womens All Division

Classic Plate

4

Single Elimination

Gina Schille

Leah Dell

Men's Age Singles

50+ Gold

10

Olympic Format

Keith Szautner

Ken Chong

Men's Age Singles

50+ Red

6

Olympic Format

Len Powell

Gerard D'Mello

Men's Age Singles

50+ White

2

Olympic Format

Darrin Drall

Larry Butler

Men's Singles

Division 1 Blue

8

Olympic Format

Kiegan Groot

Jade Alberts

Men's Singles

Division 1 Red

8

Olympic Format

Gene Marshall

Matt Zilinski

Men's Singles

Division 1 White

4

Olympic Format

Stuart Trafford

Connor Batchelor

Men's Singles

Division 2 Blue

8

Olympic Format

Ian Armitage

Samuel Boulanger

Men's Singles

Division 2 Red

16

Olympic Format

Eric Van Remmen

Matthew Pearson

Men's Singles

Division 2 White

8

Olympic Format

Daniel Monroy

Mark Beaton

MOB

Men's Singles

Open Blue

4

Olympic Format

Omar Elfiky

Kiefer Waite

MOR

Men's Singles

Open Red

8

Olympic Format

Peter Trafford

Michael Brook

MOW

Men's Singles

Open White

4

Olympic Format

Neil McClelland

Murray Huck

Women's Singles

All Divisions Blue

8

Olympic Format

Courtney Whibbs

Kimberley Watson

Women's Singles

All Divisions Red

12

Olympic Format

Aria Appoo

Sylvie Dugas

Women's Singles

All Divisions White

4

Olympic Format

Farah Myhre

Carly Velazquez

WOR

Women's Singles

Open Red

6

Olympic Format

Ann Marie Reinson

Fiona Curthoys

WOW

Women's Singles

Open White

2

Olympic Format

Nicole Temple

Zane Gaskin

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

CANADIAN FLUID SOLUTION
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament