2018 Alberta Closed Championships: Squash

4/13/2018 - 4/15/2018, Calgary Winter Club - Calgary, Alberta CAN


Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up
 

MOG

Men's Singles

Open Gold

16

Olympic Format

Jacob Hooker

Brock Janzer

 

Men's Singles

Division 1 Gold

24

Olympic Format

Brendan Pruden

Jarrett Falk

 

Mens Div 1

Blue Plate

4

Single Elimination

Leslie Lam

Michael Knapp

 

Mens Div 1

Classic Plate

4

Single Elimination

Samer Adeeb

Jeff Eades

 

Men's Singles

Division 2 Gold

32

Olympic Format

Aleem Kara

Mauricio Monroy

 

Mens Div 2

Blue Plate

4

Single Elimination

Dustin Wilkes

Andrew Poetker

 

Mens Div 2

Classic Plate

4

Single Elimination

Logan Fyke

Thomas Charlton

 

Mens Div 2

Red Plate

4

Single Elimination

Jeff Mattock

Jonas Arrenegado

 

WOG

Women's Singles

Open Gold

10

Olympic Format

Erin Roberts

Amelia Knapp

 

Women's Singles

All Divisions Gold

27

Olympic Format

Amy Cardinal

Donna Lavinskas

 

Womens All Division

Red Plate

4

Single Elimination

Fabby Gomez

Kristy Mattock

 

Womens All Division

Blue Plate

4

Single Elimination

Carla Van Remmen

Anna Plato

 

Womens All Division

Classic Plate

4

Single Elimination

Gina Schille

Leah Dell

 

Men's Age Singles

50+ Gold

10

Olympic Format

Keith Szautner

Ken Chong

 

Men's Age Singles

50+ Red

6

Olympic Format

Len Powell

Gerard D'Mello

 

Men's Age Singles

50+ White

2

Olympic Format

Darrin Drall

Larry Butler

 

Men's Singles

Division 1 Blue

8

Olympic Format

Kiegan Groot

Jade Alberts

 

Men's Singles

Division 1 Red

8

Olympic Format

Gene Marshall

Matt Zilinski

 

Men's Singles

Division 1 White

4

Olympic Format

Stuart Trafford

Connor Batchelor

 

Men's Singles

Division 2 Blue

8

Olympic Format

Ian Armitage

Samuel Boulanger

 

Men's Singles

Division 2 Red

16

Olympic Format

Eric Van Remmen

Matthew Pearson

 

Men's Singles

Division 2 White

8

Olympic Format

Daniel Monroy

Mark Beaton

 

MOB

Men's Singles

Open Blue

4

Olympic Format

Omar Elfiky

Kiefer Waite

 

MOR

Men's Singles

Open Red

8

Olympic Format

Peter Trafford

Michael Brook

 

MOW

Men's Singles

Open White

4

Olympic Format

Neil McClelland

Murray Huck

 

Women's Singles

All Divisions Blue

8

Olympic Format

Courtney Whibbs

Kimberley Watson

 

Women's Singles

All Divisions Red

12

Olympic Format

Aria Appoo

Sylvie Dugas

 

Women's Singles

All Divisions White

4

Olympic Format

Farah Myhre

Carly Velazquez

 

WOR

Women's Singles

Open Red

6

Olympic Format

Ann Marie Reinson

Fiona Curthoys

 

WOW

Women's Singles

Open White

2

Olympic Format

Nicole Temple

Zane Gaskin

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

R2sports.com
Squash Alberta / R2Sports Software