Tournament: The Club Shootout: Racquetball

2/16/2018 - 2/18/2018, The Club - Total Fitness And Racquetball - St Cloud, MN USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jason@theclubfit.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Jon Hofer

Troy Heurung

Kirby Shwaykosky

Ted Rohlwing

Jason Hugi

Mike Klocker

Cole Hartman

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Jason Hugi

Ted Rohlwing

Mike Klocker

Cole Hartman

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

Grant Taylor

Peter Olynick

Mark Anderson

Scott Regenscheid

Ron Denler

Bud Hornaday

Brett Hofer

Allen Klecker

cMA

Men's Singles

A Consolation

9

Single Elimination

Allen Klecker

Ron Denler

Nathan Soltis

Brett Hofer

Joey Rohlwing

Gerald Mack

James Bileski

Skip Lecy

MB

Men's Singles

B

6

Single Elimination

Tom Rostvedt

Joey Rohlwing

Vivek Chaturvedi

Alan Schiebe

Bill Broughton

Doug Rausch

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Alan Schiebe

Bill Broughton

Doug Rausch

Vivek Chaturvedi

MC

Men's Singles

C

8

Single Elimination

Rob Heidbrink

Chris Darr

Drew Arnold

Shawn Colbert

Jayden Kuhns

Bobbie Mack

Elizabeth Denler

Kyle Broughton

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Bobbie Mack

Jayden Kuhns

Elizabeth Denler

Kyle Broughton

Men's Age Singles

35+

4

Round Robin

Jason Hugi

Vallana Perrault

Matt Miller

Rob Heidbrink

Men's Age Singles

50+

10

Single Elimination

Tim Lavoi

Gene Eckstein

Roy Anderson

Richard Markham

Ron Berquist

Bruce Green

Scott Regenscheid

Tom Rostvedt

Men's Age Singles

50+ Consolation

6

Single Elimination

Scott Regenscheid

Tom Rostvedt

Bruce Green

Alan Schiebe

Ron Berquist

Alan Slupe

MAD

Men's Doubles

A

12

Single Elimination

David Johnson / Daniel Mohr

Gene Eckstein / Jesse Zimmer

Vallana Perrault / Matt Miller

Grant Taylor / Mark Anderson

Allen Klecker / Jonn Olson

James Bileski / Peter Olynick

Kirby Shwaykosky / Gerald Mack

Cole Hartman / Nathan Soltis

Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination

Kirby Shwaykosky / Gerald Mack

Allen Klecker / Jonn Olson

Cole Hartman / Nathan Soltis

Gustavo Pena / Wayne Harting

James Bileski / Peter Olynick

Bill Halvorson / Brett Hofer

Kevin Kuhns / Skip Lecy

Tom Rostvedt / Bud Hornaday

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Bud Hornaday / Vivek Chaturvedi

Cole Hartman / Joey Rohlwing

Rob Bates / Bill Broughton

Dan Cowger / Curt Wendland

Jeff Anderson / Tara Lavoi Lynch

Julie Dillon / Michael Brytowski

Page Kern / Shawn Colbert

Roger Douvier / Brian Mick

Men's Doubles

B Consolation

6

Single Elimination

Julie Dillon / Michael Brytowski

Chris Darr / Alan Slupe

Jeff Anderson / Tara Lavoi Lynch

Kevin Kuhns / Jayden Kuhns

Roger Douvier / Brian Mick

Page Kern / Shawn Colbert

Men's Doubles

Centurion+

6

Single Elimination

Tim Lavoi / Jon Hofer

Mark Michael / Wayne Harting

Kevin Kuhns / Richard Markham

Curt Wendland / Dan Cowger

David Johnson / Jeff Anderson

Ron Denler / Michael Brytowski

Men's Doubles

Centurion+ Consolation

4

Single Elimination

David Johnson / Jeff Anderson

Curt Wendland / Dan Cowger

Ron Denler / Michael Brytowski

Kevin Kuhns / Richard Markham

XAB

Mixed Doubles

A / B

7

Single Elimination

Bill Halvorson / Page Kern

Vallana Perrault / Matt Miller

Gustavo Pena / Meadow Barth

Mark Michael / Lucy Holt

Bobbie Mack / Gerald Mack

Michael Brytowski / Julie Dillon

Jonn Olson / Tara Lavoi Lynch

Mixed Doubles

A / B Consolation

4

Single Elimination

Mark Michael / Lucy Holt

Jonn Olson / Tara Lavoi Lynch

Michael Brytowski / Julie Dillon

Bobbie Mack / Gerald Mack

Junior Singles

All Ages

6

Single Elimination

Drew Arnold

Kyle Broughton

Elizabeth Denler

Lillian Ford-Crimi

Oscar Martinez Murillo

Rafael Martínez Murillo

Junior Singles

All Ages Consolation

4

Single Elimination

Elizabeth Denler

Lillian Ford-Crimi

Rafael Martínez Murillo

Oscar Martinez Murillo

Junior Doubles

All Ages

3

Round Robin

Drew Arnold / Kyle Broughton

Elizabeth Denler / Lillian Ford-Crimi

Rafael Martínez Murillo / Oscar Martinez Murillo

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th