Tournament: 2018 3WallBall Sports Festival - Racquetball

9/27/2018 - 9/30/2018, Stratosphere Hotel & Casino  - Las Vegas, NV USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:peggine.tellez@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

NV Racquetball Events Nevada Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MOP

Men's Singles

Outdoor Pro

9

Single Elimination

Nick Montalbano

William Rolon

Thomas Gerhardt

Roland Keller

Jeremy McGlothin

Walter Ramos Jr.

Conrrado Moscoso

Luis Avila

Men's Singles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Josh Pearl

Cheven Kimbrough

ME

Men's Singles

Elite

4

Round Robin

Michael Medina

Luis Romero

William Craig

John Scott

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Carlos Rascon

C J Sanders

Danny Sardina

Matthew Dockter

Alonzo Tavares

David Ornelas

Korosh Shetabi

Anthony Dipietro

MB

Men's Singles

B

13

Single Elimination

Tom Quiroz

Carlos Rascon

Noe Rascon

Karl Meisenheimer

Jesus Morillo

Sam Ryder

Michael Ross

Andrew Greseth

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Andrew Greseth

Cesar Jimenez

Cody Waldrop

Mark Sikorski

Hugo Rodriquez

Tyler Newman

Alexander Wagner

Frank Catalano

Men's Age Singles

50+

1

Round Robin

Geoff Holmes


Men's Age Singles

60+

1

Round Robin

Rob Craig


Men's Age Singles

Men's Age Singles

3

Round Robin

Geoff Holmes

Rob Craig

J Michael Schaefer

Men's Heroes Singles (Public Service)

Open

1

Round Robin

J Michael Schaefer


Men's Doubles

Outdoor Pro

14

Single Elimination

Alvaro Beltran / Daniel De La Rosa

David Horn / Robert Sostre

Patrick Allin / Rick Soda Man Koll

Rocky Carson I I I / Jesus Ustarroz

Greg Solis / Mike Peters

Thomas Gerhardt / Jason Geis

Yelandi Rivero / Rob Mijares

Joey Salamone / Servando Daniels

MOD

Men's Doubles

Open

12

Single Elimination

Gabriel Medina / Geoff Osberg

Jack McDonald / Yelandi Rivero

Conrrado Moscoso / Roland Keller

Danny Gonzalez / Sean Love

Carlos Valencia / Mike Baham

Joey Salamone / Jeremy McGlothin

Walter Ramos Jr. / Israel Torres

Michel Nunez / Rusty Stahlman

MED

Men's Doubles

Elite

8

Single Elimination

Seran Ramkissoon / Michael Medina

Josh Pearl / Lee Carter

Luis Romero / Kelvin Hatcher

Brad Bona / Jeff Fetterman

Stacy Byrd / Frank Biehl

Brad Litchfield / Sam Hojat

Geoff Holmes / Victor Salinas

Carlos Valencia / Charles (rick) Hallenbeck

MAD

Men's Doubles

A

13

Single Elimination

Victor Salinas / Geoff Holmes

Ambrose (butch) Fish / Frank Biehl

Danny Sardina / Damian Zamorano

Robert Hanson / Michael Natale

Rene Cordero / Luis Garcia

Michael Dipadova / James Rupert

Hector Garcia / Mauricio Covarrubias

Gary Durbin / Korosh Shetabi

MBD

Men's Doubles

B

16

Single Elimination

Tom Quiroz / Cesar Vazquez

Rene Cordero / Ron Couch

Andres Morillo / Jesus Morillo

Jesus Pezo / Giovanni Pezo

Michael Ross / Russ Randolph

Cesar Jimenez / Robert Godinez

Noe Rascon / Carlos Rascon

Michael Shearman / Frank Catalano

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Russ Randolph / Rob Craig

Andrew Greseth / Alexander Wagner

Jesse Moreno / Cody Waldrop

Men's Doubles

CPRT 40+

13

Single Elimination

Greg Solis / Patrick Allin

Robert Sostre / Gabriel Medina

Sean Love / Danny Gonzalez

Tommy Medina / Rick Wagner

Charlie Hernandez / Georges Barrera

Geoff Osberg / Eric Fernandez

Mike Peters / Rick Soda Man Koll

Frank Hernandez / Carlos Mercado

Men's Doubles

Combined 75+

12

Single Elimination

Emmett Coe / Mike Peters

Victor Salinas / Joey Salamone

Danny Gonzalez / Sean Love

Leonel Alcazar / Mike Baham

Charlie Hernandez / Georges Barrera

Michel Nunez / Rusty Stahlman

Daryle Uhrich / Rick Sandello

Charles (rick) Hallenbeck / Carlos Valencia

Men's Doubles

Under 75 Combined

2

Single Elimination



Men's Doubles

under/over 75

14

Single Elimination

Emmett Coe / Mike Peters

Victor Salinas / Joey Salamone

Danny Gonzalez / Sean Love

Leonel Alcazar / Mike Baham

Charlie Hernandez / Georges Barrera

Michel Nunez / Rusty Stahlman

Daryle Uhrich / Rick Sandello

Charles (rick) Hallenbeck / Carlos Valencia

Men's Doubles

Centurion+ Open / Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Daryle Uhrich / Rick Sandello

Brad Bona / Jeff Fetterman

Jim Durham / Jason Geis

Ambrose (butch) Fish / Frank Biehl

Men's Doubles

Centurion+ A/B Playoff #1

2

Single Elimination

Bill George / Ambrose (butch) Fish

Ron Couch / Curt Baumgarth

WOP

Women's Singles

Outdoor Pro

4

Round Robin

Janel Tisinger

Rhonda Rajsich

Maria Jose Vargas

Natalia Mendez

WA

Women's Singles

A

5

Round Robin

Heather Olson

Danielle Jones

Hallie Rallas

Sandra Ramos Mowry

Victoria Rodriguez

Women's Doubles

Outdoor Pro

4

Round Robin

Michelle Herbert / Rhonda Rajsich

Carla Munoz / Michelle De La Rosa

Jacqueline Paraiso-Larsson / Janel Tisinger

Natalia Mendez / Maria Jose Vargas

Mixed Doubles

Pro

6

Single Elimination

Rhonda Rajsich / Rick Soda Man Koll

Michelle De La Rosa / Daniel De La Rosa

Carla Munoz / Robert Sostre

Janel Tisinger / Greg Solis

Luis Avila / Jacqueline Paraiso-Larsson

Amie Brewer / Thomas Gerhardt

Mixed Doubles

Elite

7

Single Elimination

Jack McDonald / Martha McDonald

Maddie Melendez / Mark Moore

Heather Olson / Jeremy McGlothin

David Grolman / Raquel Edalati

Mary Schoumaker / Victor Rodriguez

Joyce Norris / Seran Ramkissoon

Mixed Doubles

Mixed Open / Elite

9

Single Elimination

Jack McDonald / Martha McDonald

Maddie Melendez / Mark Moore

Israel Torres / Susie Gulde

Heather Olson / Jeremy McGlothin

David Grolman / Raquel Edalati

Mary Schoumaker / Victor Rodriguez

Joyce Norris / Seran Ramkissoon

Sandra Ramos Mowry / Walter Ramos Jr.

Mixed Doubles

Open

2

Single Elimination

Israel Torres / Susie Gulde

Sandra Ramos Mowry / Walter Ramos Jr.

Mixed Doubles

A

5

Round Robin

Sara Sikorski / C J Sanders

Danielle Jones / Damian Zamorano

Peggine Tellez / Matthew Dockter

Lily Sostre / Scott Ginsburg

Robert Godinez / Jae Graham

Mixed Doubles

B

4

Round Robin

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Jae Graham / Vic Mandella

Ginnie Boetel / Russ Randolph

Paula Tran / Cesar Vazquez

Mixed Doubles

C

1

Round Robin

Sara Sikorski / Mark Sikorski


Mixed Doubles

MX B/C Dubs 3Wall

5

Round Robin

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Sara Sikorski / Mark Sikorski

Jae Graham / Vic Mandella

Ginnie Boetel / Russ Randolph

Paula Tran / Cesar Vazquez

Men's Doubles One Wall

Pro

7

Single Elimination

David Horn / Robert Sostre

Nick Montalbano / William Rolon

Thomas Gerhardt / Jason Geis

Rick Soda Man Koll / Joey Salamone

Raul Berrios / Mark Moore

Ignacio Espinal / Rob Mijares

Julio Irizarry / Richie Gonzalez

Men's Doubles One Wall

Elite

3

Round Robin

Danny Gonzalez / Sean Love

Robert Narmore / Ryan Narmore

Matthew Barron / William Craig

Men's Doubles One Wall

A

5

Single Elimination

Lee Carter / Jeff Fetterman

Ambrose (butch) Fish / Frank Biehl

Michael Dipadova / James Rupert

Maddie Melendez / Raul Berrios

Luis Romero / Kelvin Hatcher

Men's Doubles One Wall

B

7

Single Elimination

Curt Baumgarth / Ron Couch

Ernesto Reyes / Darryl Hunter

Michael Fain / Anthony Armanuse

Jesus Pezo / Giovanni Pezo

Men's Doubles One Wall

C

3

Single Elimination

Michael Shearman / Frank Catalano

Cody Waldrop / Jesse Moreno

Warren Weiner / Ray Cruz

Men's Doubles One Wall

Men's B/C 1Wall

10

Single Elimination

Curt Baumgarth / Ron Couch

Ernesto Reyes / Darryl Hunter

Michael Fain / Anthony Armanuse

Michael Shearman / Frank Catalano

Cody Waldrop / Jesse Moreno

Jesus Pezo / Giovanni Pezo

Warren Weiner / Ray Cruz

Women's Doubles One Wall

Women's E/A Doubles Playoff #1

2

Single Elimination

Violeta Lasalle / Heather Olson

Lily Sostre / Sarah Houghtailing

Mixed Doubles One Wall

Pro

2

Single Elimination

Rhonda Rajsich / Rick Soda Man Koll

Janel Tisinger / Jason Geis

Mixed Doubles One Wall

Mixed One Wall E/A/B Playoff #1

2

Single Elimination

Ryan Narmore / Sarah Houghtailing

Michelle Norris / Cheven Kimbrough

Men's Doubles One Wall

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Daryle Uhrich / Rick Sandello

William Craig / Sam Hojat

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Pro Kennex
Racquetball Tournament
Soda Man & Coffee Girl
Racquetball Tournament
Ahern
Racquetball Tournament