Tournament: Capital City WOR Championship: Racquetball

6/1/2018 - 6/3/2018, Stratton Woods Park - Herndon, VA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:playball_8@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

VA Racquetball Events Commonwealth of Virginia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

MAD

Men's Doubles

A

3

Round Robin

Paul Angel /

Mike Waters / Jose Caban

John Doyle / Suresh Vemulapalli

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Anthony Gambone / Michael Newman

Dan Spiro / Hal Spiro

Nicholas Lasalle / Jose Ayala

MED

Men's Doubles

Elite

3

Round Robin

Dylan Pruitt / Mike Spiro

Julio Irizarry / Brett Lane

Sergio Rivera Shimoida / Ariel Garcia

Men's Doubles

Outdoor Pro / Open

5

Single Elimination

Jason Geis / Roy Hernandez

Robert Sostre / Thomas Gerhardt

Richard Miller / Ben Goldenberg

Maurice Miller / Troy Warigon

Men's Doubles One Wall

B

3

Round Robin

Nicholas Lasalle / Jose Ayala

Dan Spiro / Hal Spiro

Lem O'Neal / Anthony Gambone

Men's Doubles One Wall

Elite

3

Round Robin

Angel Rosa / Mike Spiro

Dylan Pruitt / Brett Lane

Carlos Quinones / Jose Caban

Men's Doubles One Wall

Pro / Open

6

Single Elimination

Richard Miller / Ben Goldenberg

Robert Sostre / Julio Irizarry

Thomas Gerhardt / Jason Geis

Marcos Gravier / Roy Hernandez

MA

Men's Singles

A

3

Round Robin

Suresh Vemulapalli

Michael Newman

Angel Rosa

MB

Men's Singles

B

1

Single Elimination

Lem O'Neal


ME

Men's Singles

Elite

4

Round Robin

Dylan Pruitt

Paul Angel

Brett Lane

John Doyle

Men's Singles

Pro / Open

6

Single Elimination

Ben Goldenberg

Thomas Gerhardt

Maurice Miller

Robert Sostre

Men's Singles One Wall

No Division Name

6

Single Elimination

Mike Waters

Suresh Vemulapalli

Angel Rosa

Anthony Gambone

Men's Singles One Wall

Pro / Open

4

Round Robin

Julio Irizarry

Troy Warigon

Maurice Miller

Mixed Doubles

Elite

3

Single Elimination

Dylan Pruitt /

Mike Spiro / Maddie Melendez

Sergio Rivera Shimoida / Mikki Cottet

Mixed Doubles

MIXED A/B

2

Single Elimination

Megan Leung / Paul Angel

Lily Sostre / Dan Spiro

Mixed Doubles

Pro / Open

4

Single Elimination

Roy Hernandez / Carrie Hoeft

Amie Brewer / Thomas Gerhardt

Kathy Guinan / Robert Sostre

T. J. Baumbaugh / Corey Fritz

Mixed Doubles One Wall

Elite

2

Round Robin

Mike Spiro / Maddie Melendez

Raquel Camacho / Carlos Quinones

Mixed Doubles One Wall

Open

5

Single Elimination

Richard Miller / Kathy Guinan

Ben Goldenberg / Lisa Sostre

Carrie Hoeft / Jason Geis

Amie Brewer / Corey Fritz

Women's Doubles

Pro / Open

3

Round Robin

Amie Brewer / Carrie Hoeft

Veronica Nogales / Paola Nunez

T. J. Baumbaugh / Maddie Melendez

Women's Doubles One Wall

Open

2

Single Elimination

Amie Brewer / Carrie Hoeft

Maddie Melendez / Lisa Sostre

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament