Tournament: 2018 Hot Tamale: Racquetball

7/28/2018 - 7/29/2018, Thousand Oaks Family YMCA - San Antonio, TX USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:td@alamoracquetball.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

TX Racquetball Events Texas Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

60+ Open/Elite

3

Round Robin

Howard Walker

Joe Clinton

Mark Lobo

Men's Age Singles

Men's 40/50 A/B Playoff #1

2

Single Elimination

Cedrick McKenney

Robert Munden

Men's Age Singles

Men's 40/50+ Open/Elite

4

Round Robin

Kenneth Fletcher

John Casey

Abel Perez

Juan Esparza

Men's Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Michael Perez / Omar Hernandez

Ramon Florez / Daniela Torres

MBD

Men's Doubles

B

5

Round Robin

John Blackstone / Tom Summitt

Dennis Julien / Francisco Zamora

Robert Munden / Carter Jaynes

Hector Ramirez / Herminio Nevarez

Abel Perez / Jesse Moreno

Men's Doubles

Combined 100+

3

Round Robin

James Aguirre / Curtis Burch

Gary Durbin / Korosh Shetabi

Gerald Goebel / Thomas Goebel

Men's Doubles

Combined 80+

3

Round Robin

Shawn Fernandez / Walter Ramos Jr.

Gary Durbin / William Craig

Bill Hall / Howard Walker

Men's Doubles

Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Lance Gilliam / Marty Ahumada

Angel Rosa / Ricardo Ortiz

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Brennen Jennings / Sam Hojat

Walter Ramos Jr. / Austin Fernandez

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Jeffrey Bureman

Miguel Angel Martinez

Bob Foster

Luis Garza

Men's Singles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Rudolph Rodriguez

Robert Munden

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Rogelio Garza

Miller Roberts

Jesse Moreno

Nathaniel Rosa

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Judy Leflore

Miller Roberts

Nathaniel Rosa

Raghul Kumar Kumar

Men's Singles

Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Michael Crowe

John Casey

Larry Lopez

Ricardo Ortiz

Men's Singles

Open Playoff #1

3

Single Elimination

John Rhodes

Brennen Jennings

Tyler Panozzo

Mixed Doubles

Mixed Doubles Combined

4

Round Robin

Shane Diaz / Brennen Jennings

Brent Poss / Sandy Rios

Anita Johnson-Pena / Ramon Florez

Herminio Nevarez / Judy Leflore

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
SanRio
Racquetball Tournament
Culebra Meat Market
Racquetball Tournament