Tournament: Inland Empire Championship Racquetball

10/19/2018 - 10/21/2018, Spokane Club - Downtown - Spokane, WA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:PremierRacquet@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WA Racquetball Events Washington Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Victor Camacho

Hollie Scott

Gavin Usher

Rich Carver

Ben Anderson

Taner Trujillo

Mike Bethune

Grant Junghans

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Taner Trujillo

Grant Junghans

Mike Bethune

Ben Anderson

ME

Men's Singles

Elite

10

Single Elimination

Darryl Micek

Tony DeGiorgio

Steve Brown

Micah Miller

Mike Bethune

Kenny Brown

Martin Maquivar

Michael Meyer

cME

Men's Singles

Elite Consolation

6

Single Elimination

Kyle Swain

Mike Bethune

Kenny Brown

Kyu Ho Kang

Martin Maquivar

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

Jordan Wright

Dale Johnson

Neal Heggen

Jamie Almquist

Kyle Swain

Kyu Ho Kang

Micah Miller

Sam Watson

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Micah Miller

Mark Michaelis

Darvin Mattila

Myron Hodgson Ii

Cody Zimbelman

Richard Samayoa

MB

Men's Singles

B

4

Round Robin

Ron Hansen

Darvin Mattila

Troy Wright

Chris Rice

Men's Singles

C/D/N

4

Round Robin

Lynn Nisco

CJ Kang

Chad Walters

Isaac Matt

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Hollie Scott / Victor Camacho

Gavin Usher / Taner Trujillo

Ben Anderson / Ryan Stoyko

MED

Men's Doubles

Elite

7

Single Elimination

Neal Heggen / Tony DeGiorgio

Donald Wiedman / Jim Taylor

Kenny Brown / Steve Brown

Hannah Carver / Megan Carver

Sonny Mauricio / Victor Guthrie Jr.

Martin Maquivar / Michael Meyer

Aziz Makhani / David Boyovich

Men's Doubles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Sonny Mauricio / Victor Guthrie Jr.

Aziz Makhani / David Boyovich

Martin Maquivar / Michael Meyer

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Darryl Micek / Mark Michaelis

Myron Hodgson Ii / Cody Zimbelman

Richard Samayoa / John Waco

Jamie Almquist / Dale Johnson

Aziz Makhani / Sam Watson

Sonny Mauricio / Victor Guthrie Jr.

Joseph Leblanc / Carlos Navarro, Jr.

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Sonny Mauricio / Victor Guthrie Jr.

Aziz Makhani / Sam Watson

Joseph Leblanc / Carlos Navarro, Jr.

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Jordan Wright / Troy Wright

Chris Rice / Ron Hansen

Carlos Navarro, Jr. / Joseph Leblanc

Mixed Doubles

Open

2

Round Robin

Hannah Carver / Ryan Stoyko

Megan Carver / Grant Junghans

Men's Age Singles

50/60+

4

Round Robin

Rich Carver

Donald Wiedman

Jim Taylor

David Boyovich

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th