Tournament: The 2018 9th Annual FREE USA Racquetball/ORA Membership Tourney September 29-September 30, 2018

9/29/2018 - 9/30/2018, RPAC at The Ohio State University - Columbus, OH USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:osurball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OH Racquetball Events Ohio Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

Old Guys

7

Single Elimination

Kenny Hole

Todd Ott

Dennis Nichols

Ed Holcomb Sr.

Glenn Haley

Michael Shaw

Tom Schaber

Men's Age Singles

Old Guys Consolation

4

Single Elimination

Glenn Haley

Michael Shaw

Tom Schaber

Men's Age Singles

Young Guys

5

Round Robin

Jack Gau

Chengcheng Li

Gregory Heinle

Seth Bullock

Logan Babcock

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Eric Burnett / Rhen Weaver

Raghu Telidevara / Nikhil Kumar Palakurthi

Harry Glover / Jason Gunsch

Pat Chrestoff / Steve Barry

Barry Sprague / Marvin Beverly

Gregory Lotts / Kevin Chan

Elyse Duffie / Evan Howard

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Gregory Lotts / Kevin Chan

Harry Glover / Jason Gunsch

Elyse Duffie / Evan Howard

Barry Sprague / Marvin Beverly

Men's Doubles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Cuong La / Glenn Haley

Noah Smith / Kevin Berkowitz

MCD

Men's Doubles

C / D

4

Single Elimination

N V Vijaya Krishna Boppana / David Black

Jakob Molskness / Collin Lynch

Nawal Moatassem / Robert Bielik

Ari Maayan / Daniel Joseph

Men's Doubles

C / D Consolation

0

Single Elimination

Ari Maayan / Daniel Joseph

Nawal Moatassem / Robert Bielik

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Daniel Herrera / David Hamilton

Charles Knight / Rom Dresbach

Allan Springer / Jack Gau

Gregory Heinle / Bruce Drye

MA

Men's Singles

A

20

Single Elimination

Raghu Telidevara

Evan Howard

Logan Babcock

Nikhil Kumar Palakurthi

Elena Robles

Cuong La

Tyler Stevens

Grant Stubbins

cMA

Men's Singles

A Consolation

12

Single Elimination

Rhen Weaver

Kevin Chan

Steve Barry

Seth Bullock

Sam Heater

Dennis Nichols

Faiz Hakim

Michael Lefort

MB

Men's Singles

B

20

Single Elimination

Todd Ott

Tony Berkemeier

Kevin Hurst

Joel Malin

Ed Holcomb

Noah Smith

Jack Evans

David Black

cMB

Men's Singles

B Consolation

12

Single Elimination

Jim Knickerbocker

Michael Shaw

Doug Curry

Alysa Xavier

Faith Malek

Tianyi Li

Kevin Berkowitz

Michael Lefort

Men's Singles

C / D

17

Single Elimination

Jack Evans

Paul Miller

Cody Meadows

Tianyi Li

Pete Ferris

Robert Bielik

Jakob Molskness

Collin McCabe

Men's Singles

C / D Consolation

9

Single Elimination

Daniel Joseph

Hunter Vaught

Nick Crawley

Collin Lynch

William Hopman

Tom Schaber

N V Vijaya Krishna Boppana

Hunter Tausch

MO

Men's Singles

Open

14

Single Elimination

David Hamilton

Daniel Herrera

Charles Knight

Aj Bennett

William McCarthy

Bruce Drye

Jacob Gentillon

Gregory Heinle

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Chengcheng Li

Allan Springer

Matthew Wray

Eric Burnett

Alain Pujolar

Tyler Stevens

Mixed Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Allan Springer / Tammy Deblock

Shelly Winstel / Jeffrey Giordano

XBC

Mixed Doubles

B / C

3

Round Robin

Nancy Mertz / Marvin Beverly

Paul Miller / Jill Hitt

Marie Springer / Michael Deblock

Women's Doubles

WomenDub

3

Round Robin

Elyse Duffie / Faith Malek

Cheryl Miller / Jill Hitt

Tammy Deblock / Marie Springer

Women's Singles

WomensSingle

7

Single Elimination

Elyse Duffie

Elena Robles

Leslie Szalai

Nancy Mertz

Cheryl Miller

Linda Shanahan

Alysa Xavier

Women's Singles

WomensSingle Consolation

4

Single Elimination

Cheryl Miller

Alysa Xavier

Linda Shanahan

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

HEAD Penn - Balls