Tournament: 2018 IRT ATLANTA OPEN: Racquetball

9/14/2018 - 9/16/2018, Recreation ATL - Lilburn / Atlanta, GA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:info@recreationatl.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

GA Racquetball Events Georgia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

B11

Boy's Singles

11 and Under

3

Round Robin

Marco Chan

Nakul Soni

Raymond Chan

Men's Age Singles

2550B

4

Round Robin

Banu Laveti

Clinton Nicholas

Ursurla Wiley

Johnny Davis

Men's Age Singles

3555

3

Round Robin

Bruce Green

Joshua Watson

Ursurla Wiley

Men's Doubles

4555A

4

Round Robin

David Meier / Dion Lowe

Jason Chan / Tom Dunham

Martin Sewell / Rodolpho Everett

Johnny Davis / Clinton Nicholas

Men's Doubles

50+

2

Single Elimination

Kevin Wiley / Eric Saghini

Wes Wesley / Lugene Jackson

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

Francisco Fajardo / Jeff Welch

Tom Dunham / Tim McCloy

Amogh Joshi / Adolfo Gonzalez

David Meier / Dion Lowe

Subhash Madamanchi / Banu Laveti

Men's Doubles

Centurion+ A

3

Round Robin

Kelly Leblanc / Eric Saghini

Anthony Perez / Larkin Cook

Martin Sewell / Rodolpho Everett

Men's Doubles

Centurion+ Open

3

Round Robin

Don Gale / Cory Welborn

Wes Wesley / Jonathan Bryant

MED

Men's Doubles

Elite

4

Round Robin

Wes Wesley / Jonathan Bryant

Floyd McDonald / Kevin Wiley

Don Gale / Cory Welborn

Justin Cobkit / Lugene Jackson

Men's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Kwami Williams

Mike Miller

MB

Men's Singles

B

10

Single Elimination

Mark Settlemoir

Bradd Brown

Francisco Fajardo

David Firestone

Roberto Medel

Jason Chan

Paul Boswell

Clinton Nicholas

MC

Men's Singles

C

6

Single Elimination

Banu Laveti

Tim McCloy

Subhash Madamanchi

Adolfo Gonzalez

Vera Allen

Johnny Davis

MD

Men's Singles

D

1

Single Elimination

Marco Chan


ME

Men's Singles

Elite

2

Round Robin

Alex Kerr

Joshua Watson

Charles Gloster

Men's Singles

IRT Pro

8

Single Elimination

Ben Croft

Shane Karmelin

Austin Cunningham

David Stincer

Todd Upchurch

Michael Arterburn

Floyd McDonald

Alex Kerr

WB

Women's Singles

B

1

Single Elimination

Vera Allen


Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament