Tournament: Raleigh Fall Classic 2018: Racquetball

10/26/2018 - 10/28/2018, NC State University - Carmichael Gym - Raleigh, NC USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:racquetballclub.ncsu@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

NC Racquetball Events North Carolina Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

35/45+ A

4

Round Robin

Sam Gardner

Justin Shreve

Robin Whitmire

Richard Unzueta

Men's Age Singles

45+ Open/Elite

13

Single Elimination

Francis Anum

Alan Sheppard

Dereck Dirks

Brian Phillips

Peet Jordaan

Jeff Narron

Sam Loggins

Sergio Sanz

Men's Age Singles

50/55 Open/A

4

Round Robin

Ewing Carter Iii

Ivan Ibarra

Ivars Blums

Jim Swartz

Men's Age Singles

50/60+ B/C

8

Single Elimination

Al Yegani

Gerard Soto Jr.

Thomas Jancuska

Jeff Iadicicco

Mark Russell

Pete Pisula

Donald Thompson

Scott Benson

Men's Age Singles

60/65 A/B

4

Round Robin

Chuck Lysaght

Dana Merrill

Gregg Lysaght

Andy Kelly

Men's Age Singles

All Age B/C

9

Single Elimination

Kevin Lloyd

Robert Whitfield

Will Rennard

Andrew Sharpe

Andres Escobar

Russell Edwards

Christopher Halagarda

Kevin Lo

Men's Age Singles

Open/Elite All Age

4

Round Robin

Timothy Holder

Arpit Tandon

Kiran Ramaswamy

David Hinson

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

Ivan Ibarra / Jay Faison

David Hinson / J P Edwards

Burke Ivey / Tom Konapitsky

Justin Shreve / J D Shelton

Al Yegani / Heinrod David

MBD

Men's Doubles

B

11

Single Elimination

Kevin Lloyd / Andrew Sharpe

Marshall Titch / Thomas Moretz

Finn Roberts / Austin Palmore

Russell Edwards / Will Siegal

Abhijith Tammanagari / Eric Davis

Gregg Lysaght / Chuck Lysaght

Frank Pisciotta / Robert Whitfield

Will Rennard / Adam Eisenberg

Men's Doubles

Centurion A/B/C

3

Round Robin

Chuck Lysaght / Gregg Lysaght

Kevin Jones / Tim Bardin

Al Yegani / Mark Russell

Men's Doubles

Centurion Open/A

3

Round Robin

Martin Kovacs / Eric New

John Lombardi / Jeffrey Lawrence

Eric Robinson / Michael Limsky

Men's Doubles

D/C

5

Single Elimination

Kiran Freeman / Cole Adams

Richard Baker / David Mayes

Alex Simpson / Shelden Burrel

Matt Angerson / Purshotam Aruwani

Arthur DeVaux / Maaz Khan

MED

Men's Doubles

Elite

5

Single Elimination

Angie Savage / Sergio Rivera Shimoida

Francisco Rios / William Southall

Ryan Collins / Martin Kovacs

Michael Limsky / Eric Robinson

Timothy Holder / Dale Harris

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Maurice Miller / Ryan Wilson

Johnnie Harris Ll / Jordan Matthews

Chris Thomas / Eric New

Alan Sheppard / Greg Leeman

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

J P Edwards

Kiran Ramaswamy

Dana Merrill

Jay Faison

Michael Arterburn

Ivars Blums

Justin Shreve

Kiran Jujjuri

MB

Men's Singles

B

21

Single Elimination

Gerard Soto Jr.

Will Siegal

Robert Whitfield

Ivan Ibarra

Will Rennard

Charles Boykin

Al Mendelsohn

Austin Palmore

MC

Men's Singles

C

11

Single Elimination

Scott Benson

Andy Kelly

Kevin Lloyd

Cole Adams

Pete Pisula

Robert Capaldo

Donald Thompson

Travis Blair

MD

Men's Singles

D

11

Single Elimination

Megan Shelton

Matt Angerson

Ryan McDonald

Christopher Halagarda

Richard Baker

David Mayes

Maaz Khan

Shelden Burrel

ME

Men's Singles

Elite

14

Single Elimination

William Southall

Elijah Leed

Sergio Sanz

Dale Harris

J D Shelton

Francisco Rios

Jeff Narron

Peet Jordaan

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Maurice Miller

Brian Phillips

Chris Thomas

Francis Anum

Drew Antony

Sam Loggins

Elijah Leed

Misael Rodriguez

Mixed Doubles

A

7

Single Elimination

J D Shelton / Megan Shelton

Fanta David / Heinrod David

Vicki Hopkins / David Hinson

Lori Kidd / Tom Konapitsky

Madison McCaffrey / Burke Ivey

Junessa Sladen-Dew / Matt McGarr

Joanna Lombardi / Jeffrey Lawrence

Mixed Doubles

B/C

10

Single Elimination

Will Siegal / Kate Jewusiak

Donald Thompson / Amie Thompson

Aashna Jain / Purshotam Aruwani

Katie Lloyd / Cole Adams

Matt Angerson / Skye Satz

Kayla Kern / Kiran Freeman

Teresa Moss / Charles Boykin

Abhijith Tammanagari / Laarni Lapat

Mixed Doubles

B/C Consolation

6

Single Elimination

Elizabeth Braswell / Robert Capaldo

Matt Angerson / Skye Satz

Kayla Kern / Kiran Freeman

Maaz Khan / Madison Dietz

Teresa Moss / Charles Boykin

Mixed Doubles

Elite

5

Single Elimination

Dale Harris / Joy Mattocks

J P Edwards / Maddie Melendez

Joanna Lombardi / John Lombardi

Fanta David / Michael Limsky

Car Lotta Mitchell / Kiran Jujjuri

Mixed Doubles

Open

10

Single Elimination

Felicia Green / Maurice Miller

Angie Savage / Sergio Rivera Shimoida

Peggy Markert / Dereck Dirks

Greg Leeman / Mary Kirchoff

Mary Kovacs / Martin Kovacs

Ashley Karmelin / Eric New

Jordan Matthews / Tricia Brown

Johnnie Harris Ll / Tamika Holman

Women's Doubles

A/B/C

8

Single Elimination

Junessa Sladen-Dew / Kate Jewusiak

Amie Thompson / Vicki Hopkins

Madison McCaffrey / Laarni Lapat

Elizabeth Braswell / Katie Lloyd

Aashna Jain / Skye Satz

Kayla Kern / Alice Kligerman

Laura Tatlock / Madison Dietz

Brianna Johnson / Samantha Morgan

Women's Doubles

A/B/C Consolation

4

Single Elimination

Kayla Kern / Alice Kligerman

Aashna Jain / Skye Satz

Laura Tatlock / Madison Dietz

Brianna Johnson / Samantha Morgan

Women's Doubles

Open/Elite

8

Single Elimination

Ashley Karmelin / Felicia Green

Lori Kidd / Tricia Brown

Mary Kirchoff / Peggy Markert

Alice Wilson / Tamika Holman

Car Lotta Mitchell / Joy Mattocks

Joanna Lombardi / Mary Kovacs

Fanta David / Maddie Melendez

Women's Doubles

Open/Elite Consolation

4

Single Elimination

Joanna Lombardi / Mary Kovacs

Car Lotta Mitchell / Joy Mattocks

Fanta David / Maddie Melendez

Alice Wilson / Tamika Holman

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Alice Wilson

Kate Jewusiak

Vicki Hopkins

WB

Women's Singles

B

7

Single Elimination

Samantha Morgan

Madison McCaffrey

Kayla Kern

Amie Thompson

Katie Lloyd

Elizabeth Braswell

Alice Kligerman

cWB

Women's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Alice Kligerman

Katie Lloyd

Elizabeth Braswell

Amie Thompson

WC

Women's Singles

C

6

Single Elimination

Megan Shelton

Aashna Jain

Laura Tatlock

Teresa Moss

Madison Dietz

Brianna Johnson

cWC

Women's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Teresa Moss

Brianna Johnson

Laura Tatlock

Madison Dietz

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th