Tournament: 2018 VA - Ghostly Classic: Racquetball

10/26/2018 - 10/28/2018, Worldgate Sport & Health - Herndon, VA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:kdenu318@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

VA Racquetball Events Commonwealth of Virginia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

B16

Boy's Singles

(B16) Boy's Singles - 16 and Under

4

Round Robin

Mauro Nunez

Chase Lavoie

Shelby Brewer

Michael Butcher

Men's Age Singles

(M4550) Men's Age Singles - 45/50

4

Round Robin

Erick Perez

Gregory Fox

Edward Messina

William Hyer

Men's Age Singles

(M6065) Men's Age Singles - 60/65/70

3

Round Robin

Mark Baron

Robert Eisenberger

Wayne Toyne

MD

Men's Singles

(MD) Men's Singles - D

3

Round Robin

David Miller

Mauro Nunez

Chase Lavoie

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Sebastian Franco

Troy Warigon

Thomas Gerhardt

David Austin

Rich Benderoth

Ross Weinberg

Dylan Pruitt

Erick Perez

ME

Men's Singles

Elite

14

Single Elimination

Alejandro Massuet

Gregory Fox

Marcos Quinteros

Mike Grisz

Jeremiah Smith

Prasad Kothembaka

Robert Lavoie

Amie Brewer

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Kipp Adams

Andrew Makovsky

Roddy Hogg

Erik Duricek

William Hyer

Suresh Vemulapalli

Jaime Torres

Angel Rosa

MB

Men's Singles

B

5

Single Elimination

Angel Arce Iporre

Robert Eisenberger

Edward Messina

Abigail Mann

Mike Thomas

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Angel Arce Iporre

Mike Thomas

Irene Abdou

Scott McDaniel

Chris Lisle

David Strickland

Mauro Nunez

Men's Age Singles

Age B/C

5

Single Elimination

Chuter Coerbell

Scott McDaniel

David Miller

Chris Lisle

David Strickland

Men's Age Singles

55+ A

2

Single Elimination

Michael Buehrle

Lawrence Pace

WAE

Women's Singles

A/Elite

3

Round Robin

Abigail Mann

Claudia Villarroel

Irene Abdou

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Claudia Villarroel

Sherry Richardson

Christine Torres

WC

Women's Singles

C

3

Round Robin

Sherry Richardson

Evita James

Shelby Brewer

MOD

Men's Doubles

Open

5

Single Elimination

Troy Warigon / Raul Berrios

Sebastian Franco / Dylan Pruitt

Thomas Gerhardt / Ross Weinberg

David Austin / Erick Perez

Alejandro Massuet / Francisco Siles

Elite Doubles

Elite Doubles

4

Single Elimination

Gregory Fox / William Hyer

Felix Rocha / Marcos Quinteros

Karen Grisz / Mike Grisz

Carlos Wilderbrathwaite / Raul Berrios

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

Andrew Makovsky / Michael Buehrle

Christopher Varona / Lawrence Pace

Angel Rosa / Carlos Wilderbrathwaite

Jai Jennings / Yacouba Keita

Jaime Torres / Kipp Adams

Mixed Doubles

Open

2

Single Elimination

Thomas Gerhardt / Amie Brewer

Ross Weinberg / Kristen Junkin

Mixed Doubles

A

2

Single Elimination

Irene Abdou / Jai Jennings

Christine Torres / Jaime Torres

XBC

Mixed Doubles

B / C

2

Single Elimination

Abigail Mann / Angel Arce Iporre

Chuter Coerbell / Sherry Richardson

WOD

Women's Doubles

Open

3

Round Robin

Candi Linkous / Kristen Junkin

Paola Nunez / Veronica Nogales

Amie Brewer / Carrie Hoeft

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th