Tournament: Arcserve Series "Holiday Classic" Tourney: Racquetball

12/14/2018 - 12/16/2018, The Club - Total Fitness and Racquetball - St. Cloud, MN USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:vperrault3@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Jordan Barth

John Goth

Sam Bredenbeck

Jake Bredenbeck

Joel Cassens

Andy Wiegand

Chris Weinert

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Joel Cassens

Andy Wiegand

Chris Weinert

Jake Bredenbeck

ME

Men's Singles

Elite

8

Single Elimination

Mitch Kost

Broque Brew

Andy Wiegand

Jon Hofer

Pierce Johnston

Nathan Soltis

Alex Radi

Cole Hartman

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Pierce Johnston

Alex Radi

Cole Hartman

Nathan Soltis

MA

Men's Singles

A

21

Single Elimination

Grant Taylor

Alex Radi

Matt Miller

Jay Kleffman

Mark Anderson

Rob Heidbrink

Ron Denler

Andrew Greseth

cMA

Men's Singles

A Consolation

13

Single Elimination

Pete Farrell

Allen Klecker

Patrick Ellering

Jonathan Gustafson

Kevin Kuhns

Jeffrey Scripture

Brett Hofer

Tj Beagan

MB

Men's Singles

B

19

Single Elimination

Joey Rohlwing

Vivek Chaturvedi

Mark Krug

Ron Berquist

Steve Vondras

Mike Balow

Kevin Browning

Derrick Frank

cMB

Men's Singles

B Consolation

11

Single Elimination

Ryan Flynn

Mitchell Ruscin

Owen Forsythe

Steve Anderson

Rob Heidbrink

Dennis Painter

Nick Nemmers

Mike Kiedrowski

Men's Singles

C / D

7

Single Elimination

Ryan Gigliotti

Mike Cherry

Austin Jones

Chase Holowachuk

Elizabeth Denler

Jayden Kuhns

Joshua Tramm

Men's Singles

C / D Consolation

4

Single Elimination

Jayden Kuhns

Elizabeth Denler

Chase Holowachuk

Joshua Tramm

Men's Age Singles

45+ Open/Elite

4

Single Elimination

Ted Rohlwing

Terry Kisling

Steven Foss

Chris Weinert

Men's Age Singles

45+ Open/Elite Consolation

2

Single Elimination

Steven Foss

Chris Weinert

Men's Age Singles

55+ Open/A

4

Single Elimination

Mark Michael

Tim Lavoi

Rich Powers

Bruce Green

Men's Age Singles

55+ Open/A Consolation

2

Single Elimination

Bruce Green

Rich Powers

Men's Age Singles

MAAB

5

Single Elimination

Ron Berquist

Steve Anderson

Rob Nelson

Corey Lebrasseur

James Andrew Ford

Men's Age Singles

MAAB Consolation

3

Single Elimination

Corey Lebrasseur

Rob Nelson

James Andrew Ford

MOD

Men's Doubles

Open

4

Single Elimination

John Goth / Jordan Barth

Jake Bredenbeck / Sam Bredenbeck

Jay Kleffman / Terry Kisling

Broque Brew / Pete Farrell

Men's Doubles

Open Consolation

2

Single Elimination

Broque Brew / Pete Farrell

Jay Kleffman / Terry Kisling

MAD

Men's Doubles

A

10

Single Elimination

Daniel Mohr / David Johnson

Allen Klecker / Jonn Olson

Mike Arntz / Nick Arntz

Tim Lavoi / Patrick Ellering

Bud Hornaday / Vivek Chaturvedi

Mark Anderson / Jeff Anderson

Jonathan Gustafson / Tj Beagan

Jeffrey Scripture / Steve Vondras

Men's Doubles

A Consolation

6

Single Elimination

Mark Anderson / Jeff Anderson

Bud Hornaday / Vivek Chaturvedi

Jeffrey Scripture / Steve Vondras

Jonathan Gustafson / Tj Beagan

Cole Hartman / Nathan Soltis

Kevin Kuhns / Trevor Steenholdt

MBD

Men's Doubles

B

6

Single Elimination

Jeff Anderson / Therese Zadnik Klecker

Derrick Frank / Doug Rausch

Mike Balow / Ryan Flynn

Kevin Browning / Mark Krug

Corey Lebrasseur / Dennis Painter

Jackson O'Brien / Joey Rohlwing

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Mike Balow / Ryan Flynn

Jackson O'Brien / Joey Rohlwing

Kevin Browning / Mark Krug

Corey Lebrasseur / Dennis Painter

MCD

Men's Doubles

C / D

5

Single Elimination

Austin Jones / Mitchell Ruscin

Joshua Tramm / Mike Cherry

Todd Paulson / William Zins

Andrea Hartman / Sage Hartman

Rob Nelson / Ryan Gigliotti

Men's Doubles

C / D Consolation

3

Single Elimination

Rob Nelson / Ryan Gigliotti

Andrea Hartman / Sage Hartman

Todd Paulson / William Zins

XOA

Mixed Doubles

Open / A

8

Single Elimination

Pierce Johnston / Stephanie Bankes

Matt Miller / Vallana Perrault

Jonn Olson / Therese Zadnik Klecker

Marina Yurik / Mark Michael

Ann Thompson / David Johnson

Kelly Johnson / Ron Denler

Joel Cassens / Taya Upkes

Gustavo Pena / Meadow Barth

Mixed Doubles

Open / A Consolation

4

Single Elimination

Ann Thompson / David Johnson

Gustavo Pena / Meadow Barth

Joel Cassens / Taya Upkes

Kelly Johnson / Ron Denler

XBC

Mixed Doubles

B / C

2

Round Robin

Jayden Kuhns / Lillian Ford-Crimi


WO

Women's Singles

Open

6

Single Elimination

Vallana Perrault

Stephanie Bankes

Olivia Graham

Meadow Barth

Marina Yurik

Lori Southwick

cWO

Women's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Olivia Graham

Meadow Barth

Lori Southwick

Marina Yurik

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Kelly Johnson

Olivia Graham

Jessi McGehee

WBC

Women's Singles

WBC

4

Single Elimination

Jessi McGehee

Lillian Ford-Crimi

Taya Upkes

Sage Hartman

Women's Singles

WBC Consolation

2

Single Elimination

Taya Upkes

Sage Hartman

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th