Tournament: Concord Christmas Shootout 2018: Racquetball

12/14/2018 - 12/16/2018, Sportscenter - Concord, NC USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:uncracquetball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

NC Racquetball Events North Carolina Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

45+ B/C

4

Single Elimination

Gerard Soto Jr.

Marco Marin

Amado Escobar

Kevin Jones

Men's Age Singles

45+ Open/Elite

12

Single Elimination

Dereck Dirks

Brian Phillips

Chris Thomas

Peet Jordaan

Mike Mittelman

Jim Howell

Donald A. Thompson, Jr.

Wes Wesley

Men's Age Singles

50+ B/C

3

Round Robin

Kenneth Joy

Ronald Stahr

Pete Pisula

Men's Age Singles

Men's -24/35 Open/Elite Age Singles

4

Single Elimination

Timothy Holder

Jason Bledsoe

Roberto Castro

Todd Ferber

Men's Age Singles

Men's 25/35+ B/C Ages Singles

4

Single Elimination

Jeremy Gilroy

Steven Wiseman

William Baird

Richard Baggaley

Men's Age Singles

Men's 50/55/60 Open/A Age Singles

6

Single Elimination

Ronnie Griffin

Jim Howell

Dana Merrill

Dan Nunn

Mike Stocks

Dale Merrill

MAD

Men's Doubles

A

3

Round Robin

Mike Stocks / Krishna Koneru

Mary Kirchoff / David Hinson

David Meier / Marcus Riggins

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Joseph Judge / Jeffrey Jacobs

Steve Bernstein / Chris Hoker

Ken Taylor / Brad Price

Kevin Jones / Charles Boykin

Kenneth Joy / Steven Wiseman

Marco Marin / Amado Escobar

Krishna Koneru / Tom Konapitsky

Marshall Titch / Thomas Moretz

Men's Doubles

C/D

4

Round Robin

Jeremy Rhoney / Brent Phillips

David Mayes / Purshotam Aruwani

Shelden Burrel / Robert Capaldo

Matt Angerson / Charles Angerson

Men's Doubles

Men's Open/Elite Doubles

14

Single Elimination

Kanesha Madison / Shane Karmelin

Eric New / Timothy Holder

Ryan Collins / John Lombardi

Dale Harris / Jonathan Boykin

Jim Howell / Robbie Bassinger

Sergio Sanz / Gerard Camargo

Marcus Riggins / Wes Wesley

Kyle Smythe / Daniel Minor

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Rick Meeks

Dale Merrill

David Meier

Dana Merrill

Ivan Ibarra

David Hinson

Jonathan Boykin

MB

Men's Singles

B

14

Single Elimination

Jeremy Gilroy

Jeffrey Jacobs

Joseph Judge

Krishna Koneru

Charles Boykin

Gerard Soto Jr.

Marco Marin

Marshall Titch

MC

Men's Singles

C

6

Single Elimination

Steven Wiseman

Jeremy Rhoney

Robert Capaldo

Amado Escobar

Pete Pisula

Purshotam Aruwani

MD

Men's Singles

D

6

Single Elimination

Shelden Burrel

Brent Phillips

Kevin Doubleday

Matt Angerson

Tyler Southall

David Mayes

ME

Men's Singles

Elite

16

Single Elimination

Timothy Holder

Roberto Castro

Dale Harris

Corey Rudzinski

Francisco Rios

Donald A. Thompson, Jr.

Peet Jordaan

Mike Mittelman

MO

Men's Singles

Open

6

Single Elimination

Shane Karmelin

Jason Bledsoe

Brian Phillips

Ronnie Griffin

William Southall

Chris Thomas

Mixed Doubles

A

5

Single Elimination

Tom Konapitsky / Lori Kidd

Ivan Ibarra / Samantha Morgan

Vicki Hopkins / David Hinson

Stacie Cato / Jonathan Boykin

David Meier / Donna Jones

XBC

Mixed Doubles

B / C

7

Single Elimination

Alice Kligerman / Thomas Moretz

Marshall Titch / Samantha Morgan

Madison McCaffrey / Purshotam Aruwani

Jeremy Rhoney / Amie Thompson

Skye Satz / Matt Angerson

Shelden Burrel / Brianna Johnson

Teresa Moss / Charles Boykin

Mixed Doubles

B / C Consolation

4

Single Elimination

Teresa Moss / Charles Boykin

Jeremy Rhoney / Amie Thompson

Shelden Burrel / Brianna Johnson

Skye Satz / Matt Angerson

Mixed Doubles

Elite

6

Single Elimination

Joy Mattocks / Dale Harris

Alice Wilson / Chris Roberts

Kyle Smythe / Car Lotta Mitchell

Peggy Markert / Daniel Minor

Marsha Johnson / Wes Wesley

John Lombardi / Joanna Lombardi

Mixed Doubles

Open

4

Round Robin

Shane Karmelin / Felicia Green

Peggy Markert / Dereck Dirks

Claudia Schruhl / Eric New

John Lombardi / Joanna Lombardi

Women's Doubles

A/B/C

3

Round Robin

Stacie Cato / Madison McCaffrey

Vicki Hopkins / Amie Thompson

Alice Kligerman / Skye Satz

Women's Doubles

Open / Elite

5

Single Elimination

Kanesha Madison / Felicia Green

Car Lotta Mitchell / Joy Mattocks

Claudia Schruhl / Lori Kidd

Marsha Johnson / Donna Jones

Joanna Lombardi / Alice Wilson

Women's Doubles

Open / Elite Consolation

3

Single Elimination

Claudia Schruhl / Lori Kidd

Joanna Lombardi / Alice Wilson

WBC

Women's Singles

B-C

7

Single Elimination

Samantha Morgan

Amie Thompson

Alice Kligerman

Kayla Kern

Teresa Moss

Madison McCaffrey

Brianna Johnson

Women's Singles

B-C Consolation

4

Single Elimination

Madison McCaffrey

Teresa Moss

Brianna Johnson

Women's Singles

Women's Open/Elite/A Singles

6

Single Elimination

Mary Kirchoff

Joy Mattocks

Marsha Johnson

Alice Wilson

Stacie Cato

Vicki Hopkins

Women's Singles

Women's Open/Elite/A Singles Consolation

4

Single Elimination

Stacie Cato

Vicki Hopkins

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Troutman's BBQ
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament