Tournament: Colorado Madness: Racquetball

12/7/2018 - 12/9/2018, Apex Racquetball and Fitness Center - Arvada, CO USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:brenta@apexprd.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

16

Single Elimination

Luis Martinez

Carla Munoz

Nick Blanchard

Michael Nigro

Keith Sapp

Timothy Danos

Lee Beckwith

Brian Hunter

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Shawn Cramer

Rick Rubin

Zack Casebolt

Michael Smalley

Andre Brown

Brian Bollig

Alexander Bradt

Jorge Cuellar

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Rick Rubin

Pete Martin

Todd Hood

Wil Swindler

Jorge Valencia

Richard Speck

Ivars Blums

Tim Wimbish

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Justin Elways

Kreg Flowers

Craig Thome

Jorge Valencia

Richard Speck

Ivars Blums

MB

Men's Singles

B

22

Single Elimination

Richard Speck

Ivars Blums

Jonny Pinto

Jorge Valencia

Steven Helling

Nicole Cordova

Richard Hansen

Robert Bruce

cMB

Men's Singles

B Consolation

9

Single Elimination

Griffin Ciluffo

Brandon Hopkins

Michael Horner

Matthew Wiley

Philip Gaerlan

Robert Bruce

Keenan Jarnagin

Douglas Harrison

MC

Men's Singles

C

15

Single Elimination

Steven Helling

Jesse Beck

Matt Bickerstaff

Robert Bruce

Andy Atencio

Michael Sainz

Martin Jacob

Doug Linkhart

cMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination

Art Vertun

Rusty Thompson

David Sympson

Cameron Monaco

Fred Martinez Ii

Aldo Trevizo

Shanthi Bhaskar

Men's Doubles

Open / Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Nick Blanchard / C J Sanders

Alberto Olivas / Troy Cook

Craig Clayton / Michael Smalley

Lee Beckwith / Brian Hunter

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Bryce Logemann / Edward Marin

Pete Martin / Bob Eck

Keaton Mekelburg / Kreg Flowers

Greg Fowler / Tim Wimbish

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Romayne Barto / Duane Shaifer

Brandon Hopkins / Nicole Cordova

Alyssa Street / Mary Jane Boese

Jonny Pinto / Philip Gaerlan

MCD

Men's Doubles

C

4

Round Robin

Melissa Montgomery / John Montgomery

Andy Atencio / Martin Jacob

Cameron Monaco / Helena Ferrier

Aldo Trevizo / David Sympson

WAB

Women's Singles

A / B

3

Round Robin

Alyssa Street

Mary Jane Boese

Helena Ferrier

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th