Tournament: 2018 Alberta Junior Closed Championships

4/6/2018 - 4/8/2018, Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN





Calgary, Alta. CAN

Alex Achtymichuk (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 19

Ben Boulanger (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 17

John Boulanger (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 15

Katie Boulanger (The Glencoe Club)

Girl's Singles - Main Division Under 15

Samuel Boulanger (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Desmond Burns (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Bethany Churchill (World Health, Edgemont)

Girl's Singles - Main Division Under 19

Hayden Clapperton (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Kai Cunningham (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Jaime Delorme (World Health, Edgemont)

Girl's Singles - Main Division Under 17

Abdelrahman Dweek (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Jana Dweek (World Health, Edgemont)

Girl's Singles - Main Division Under 15

Omar Dweek (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 11

Alexander Eisner (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Seif Elfiky (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Joshua Eng (University of Calgary Racquet Centre)

Boy's Singles - Main Division Under 15

Pablo Flechas (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Logan Fyke (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 15

Ben Graham (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Kiegan Groot (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Raziq Kassam (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Will Kirker (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Amelia Knapp (The Glencoe Club)

Girl's Singles - Main Division Under 19

Catrina Laine (Glencoe Club, The)

Girl's Singles - Main Division Under 15

Kaitlin Laine (Glencoe Club, The)

Girl's Singles - Main Division Under 17

Maddison Laine (Glencoe Club, The)

Girl's Singles - Main Division Under 15

Joonwoo Lee (University of Calgary Racquet Centre)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Nicholas Lovett (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Taylor Mackay (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 17

Alyssa McCasey (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 15

Donovan McCasey (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Antonio Mendes (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Jack Mendham (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Daniel Monroy (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Bode Morrison (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 11

Murdoch Morrison (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Calder Murray (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 11

Everett Ongyerth (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 11

Rohan Paliwal (University of Calgary Racquet Centre)

Boy's Singles - Main Division Under 11

Grayson Patterson (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Tyson Schille (World Health )

Boy's Singles - Main Division Under 17

Sophie Shaffer (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 11

Nathan Smith (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Nicole Temple (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 17

Finn Thomson (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Sophie Thomson (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 15

Peter Trafford (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 19

Alexander Van Remmen (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Carla Van Remmen (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 13

Eric Van Remmen (Calgary Winter Club)

Boy's Singles - Main Division Under 15

Henry Van Weelderen (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Jack Van Weelderen (Glencoe Club, The)

Boy's Singles - Main Division Under 15

Christian Waldron (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 15

Liam Waldron (The Glencoe Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Ella Watson (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 15

Georgia Watson (Calgary Winter Club)

Girl's Singles - Main Division Under 9

Justin Weller (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Alvin Xu (World Health, Edgemont)

Boy's Singles - Main Division Under 19

Edmonton, Alta. CAN

Mohamed Elserafy (Edmonton Squash Club)

Boy's Singles - Main Division Under 11

Antonella Rodriguez (Edmonton Squash Club)

Girl's Singles - Main Division Under 13

Romina Rodriguez (Edmonton Squash Club)

Girl's Singles - Main Division Under 9

Evan Watson (Royal Glenora Club)

Boy's Singles - Main Division Under 13

Medicine Hat, Alta. CAN

Kyle Spackman (Medicine Hat Family YMCA)

Boy's Singles - Main Division Under 17

Okotoks, Alta. CAN

Austin Des Mazes (Mount Royal University)

Boy's Singles - Main Division Under 15

Sturgeon County, Alta. CAN

Hanna Hay (Edmonton Squash Club)

Girl's Singles - Main Division Under 13


 Tournament
Government Funding Partner
 Tournament
Host Club
 Tournament
 Tournament