2018 Maverick Metroplex Racquetball Championships

2/2/2018 - 2/4/2018, Maverick Athletic Club - Arlington, TX USA


PARTICIPANT LIST GROUPED BY STATE / PROVINCE



Colorado, USA

Erik Garcia (Pueblo )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Texas, USA

Ace Akins (Keller )

Boy's Singles - 10 and Under

Ashton Akins (Keller )

Boy's Singles - 12 and Under

Cayden Akins (Keller )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Michael Anderson (Fort Worth )

Men's Doubles - A

Brandon Baker (Plano )

Men's Singles - Elite

Men's Singles - Open

Brian Barberis (McKinney )

Men's Singles - Open

Dylan Barberis (McKinney )

Boy's Singles - 12 and Under

Fernando Batista (Garland )

Men's Doubles - A

Pony Boy Bernal (Midland )

Men's Singles - C

Men's Singles - D

Romy Bernal (Midland )

Girl's Singles - 12 and Under

Johnny Boyd (Greenville )

Men's Doubles - B

Men's Singles - A

Russ Brown (Arlington )

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Arturo Burruel (Grapevine )

Men's Singles - Open

Christopher Bynum (Arlington )

Men's Doubles - A

Men's Doubles - Elite

Noel Chapa (McKinney )

Men's Singles - Open

Russell Chavez (San Antonio )

Men's Doubles - B

Men's Singles - C

Russell Chavez Ii (San Antonio )

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Alberto Chico (Mesquite )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Jared Contreras (Fort Worth )

Men's Doubles - Open

Charles Cotton 3rd (Dallas )

Men's Doubles - A

Men's Singles - A

Rolando Cuellar (Rowlett )

Men's Doubles - B

Men's Singles - C

Guadalupe Deleon (Dallas )

Men's Singles - B

Jeff Dethlefsen (Tyler )

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - Elite

Ann Draudt (Colleyville )

Men's Doubles - B

Hudson Farmer (Trophy Club )

Men's Singles - C

Micah Farmer (Trophy Club )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Stephen Farmer (Trophy Club )

Men's Singles - Open

A.j. Fernandez (San Antonio )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Jorge Fernandez (Keller )

Men's Singles - Elite

Jeff Franco (Keller )

Men's Doubles - Elite

Brayden Gaeta (Frisco )

Boy's Singles - 12 and Under

Alberto Garza (Dallas )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Brad Giezentanner (Arlington )

Men's Doubles - Elite

Dale Gosser (Cedar Hill )

Men's Doubles - Elite

Lance Hale (Tyler )

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - Elite

Men's Singles - Open

Cole Harris (Rowlett )

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Warren Hastings (Arlington )

Men's Doubles - B

Vicente Hernandez Jr. (Garland )

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - Elite

Jeff Johnston (Lewisville )

Men's Singles - B

Traci Kourajian (Arlington )

Men's Doubles - B

Robert Kramer (Murphy )

Men's Doubles - Elite

Men's Singles - A

Raghul Kumar Kumar (Houston )

Men's Singles - D

Lukas Le (Arlington )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

David Marsden (Arlington )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Tom Marsden (Arlington )

Men's Singles - Elite

Michael Matza (Fort Worth )

Men's Singles - Elite

Men's Singles - Open

Cheryl McFadden (Richardson )

Men's Doubles - B

Men's Singles - C

David McFadden (Richardson )

Men's Doubles - B

George Moore (Arlington )

Men's Doubles - C

Antonio Munguia (Colleyville )

Men's Singles - Elite

Men's Singles - Open

Rick Parker (Irving )

Men's Singles - Open

Steven Peralez (Arlington )

Men's Doubles - A

Men's Singles - B

Arturo Perez (Fort Worth )

Men's Singles - Elite

Marc Pinero (Euless )

Men's Doubles - A

Men's Singles - B

Men's Singles - C

Joel Pratt (Frisco )

Men's Singles - Elite

Matthew Pratt (Frisco )

Boy's Singles - 12 and Under

Michael Pratt (Frisco )

Men's Singles - B

Men's Singles - C

Lucas Quary (Dallas )

Men's Singles - A

Lynn Reeves (Arlington )

Men's Doubles - A

Men's Singles - B

Bruce Reiff (Grapevine )

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Robert Romero (Richardson )

Men's Doubles - C

Men's Singles - C

Noah Ruby (Arlington )

Men's Singles - C

Men's Singles - D

William Ruby (Pantego )

Boy's Singles - 12 and Under

Dylan Savage (Dallas )

Men's Singles - Open

Michael Scrivner (Pantego )

Men's Doubles - A

Men's Singles - A

Brian Shamburger (Grapevine )

Men's Doubles - B

Men's Singles - B

Mike Sorensen (Plano )

Men's Doubles - B

Steve Standish (Arlington )

Men's Doubles - A

Men's Singles - A

Dana Stevenson (Burleson )

Men's Doubles - A

Men's Singles - B

Ed Strayer (The Woodlands )

Men's Singles - A

Brent Sturgess (Arlington )

Men's Singles - Open

Robert Sullins (Arlington )

Men's Doubles - C

Ben Sykes (Frisco )

Men's Singles - B

John Tarr (Round Rock )

Men's Doubles - A

Men's Singles - A

Bruce Teter (Frisco )

Men's Singles - A

Melvin Todd (Frisco )

Men's Singles - A

Chris Tracy (Austin )

Men's Singles - A

Men's Singles - B

Gael Trejo (Fort Worth )

Boy's Singles - 12 and Under

Men's Singles - D

Leah Trejo (Fort Worth )

Girl's Singles - 12 and Under

Pierson Trotman Iii (Keller )

Men's Doubles - C

Men's Singles - C

John Truitt (Farmers Branch )

Men's Doubles - B

Men's Singles - C

Joel Ulmer (Ft Worth )

Men's Singles - Elite

Raul Valadez (Laredo )

Men's Doubles - Open

Men's Singles - Open

Tanner Vicent ( )

Men's Singles - B

Jason Werner (Belton )

Men's Singles - Elite

Bob Wood (Plano )

Men's Doubles - B

Chris Wright (Odessa )

Men's Doubles - A

Men's Singles - A

Steve Yap (Arlington )

Men's Singles - Elite

Michael Yourell (Allen )

Men's Singles - B

Men's Singles - C

USAR / R2Sports Racquetball Software
Copyright ©2010 All rights reserved
Dynamic Steps Interactive Business Solutions