Tournament: 2018 Alberta Closed Championships

4/13/2018 - 4/15/2018, Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN





Acadia Recreation Complex - , Alberta CAN

Jeff Mattock

Men's Singles - Division 2

Bankers Hall - , Alberta CAN

David Kim

Men's Singles - Division 2

Bankers Hall Club - , Alberta CAN

Connor Batchelor (Prince / Ektelon)

Men's Singles - Division 1

Jodie Nykoluk

Women's Singles - All Divisions

Paul Oppenheim

Men's Singles - Open

Carlos Vidal Wu (Prince / Ektelon)

Men's Singles - Division 1

Kimberley Watson (Harrow)

Women's Singles - All Divisions

Ali Yazdi (Head)

Men's Singles - Division 1

Body Basics Total Fitness and Health - , Alberta CAN

Aleem Kara (Tecnifibre)

Men's Singles - Division 2

Anna Plato (Oliver)

Women's Singles - All Divisions

Len Powell (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Bow Valley Club - , Alberta CAN

Aaron Cho

Men's Singles - Division 2

Ken Chong (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Sylvie Dugas (Yonex)

Women's Singles - All Divisions

Jeff Eades (Harrow)

Men's Singles - Division 1

Shona Eades

Women's Singles - All Divisions

Fabby Gomez (Harrow)

Women's Singles - All Divisions

Karl Schmidt (Black Knight)

Men's Singles - Division 1

Mike Stante (Harrow)

Men's Singles - Division 1

Dustin Wilkes (Harrow)

Men's Singles - Division 2

Calgary Winter Club - , Alberta CAN

Edith Konstantinov (Black Knight)

Women's Singles - All Divisions

Aria Appoo

Women's Singles - All Divisions

Donna Banks

Women's Singles - All Divisions

Luisa Caro (Karakal)

Women's Singles - All Divisions

Leah Dell (Dunlop)

Women's Singles - All Divisions

Darrin Drall (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Art Duke (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Zane Gaskin (Black Knight)

Women's Singles - Open

Meghan Glenday (Black Knight)

Women's Singles - Open

Ben Groot

Men's Singles - Division 2

Kiegan Groot

Men's Singles - Division 1

Noel Heaton (Oliver)

Men's Singles - Open

Martin Holysh (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Bryan Krawchyshyn (Black Knight)

Men's Singles - Division 1

Russ Mackay (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Taylor Mackay (Black Knight)

Women's Singles - Open

Daniel Monroy (Karakal)

Men's Singles - Division 2

Mauricio Monroy (Tecnifibre)

Men's Singles - Division 2

Farah Myhre

Women's Singles - All Divisions

Grayson Patterson

Men's Singles - Division 2

Matthew Pearson

Men's Singles - Division 2

Erin Roberts

Women's Singles - Open

Ashlee Rowland

Women's Singles - All Divisions

Gina Schille (Harrow)

Women's Singles - All Divisions

Michael Stobart

Men's Singles - Division 2

Nicole Temple

Women's Singles - Open

Carla Van Remmen (Black Knight)

Women's Singles - All Divisions

Eric Van Remmen (Black Knight)

Men's Singles - Division 2

Ella Watson (Black Knight)

Women's Singles - All Divisions

Teresa Zwierzchowski

Women's Singles - All Divisions

Eau Claire YMCA - , Alberta CAN

Domi Diaz (Black Knight)

Men's Singles - Division 1

Edmonton Squash Club - , Alberta CAN

Mark Beaton (Harrow)

Men's Singles - Division 2

John Clarkin (Oliver)

Men's Singles - Open

Abdel Rahman El Nady (Harrow)

Men's Singles - Open

Safwan Rafique (Prince / Ektelon)

Men's Singles - Division 2

Mustafa Wida (Tecnifibre)

Men's Singles - Open

Matt Zilinski

Men's Singles - Division 1

Fish Creek Sports Club - , Alberta CAN

Hammad Tahir (Dunlop)

Men's Singles - Division 2

Kiefer Waite (Oliver)

Men's Singles - Open

Fitness Plus - , Alberta CAN

Thomas Charlton (Dunlop)

Men's Singles - Division 2

Fitness Plus Southwest - , Alberta CAN

Ian Armitage (Oliver)

Men's Singles - Division 2

Matthew Eisentraut (Dunlop)

Men's Singles - Division 2

Larry Laine (Head)

Men's Singles - Division 1

Glencoe Club, The - , Alberta CAN

Maddison Laine

Women's Singles - Open

Randy Trafford (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Lethbridge College - , Alberta CAN

Matt Thomas (Eye)

Men's Singles - Division 2

Mount Royal University - , Alberta CAN

Fiona Curthoys (Black Knight)

Women's Singles - Open

Gerard D'Mello (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Jarrett Falk

Men's Singles - Division 1

Patty Lew-Lapointe (Black Knight)

Women's Singles - All Divisions

Gene Marshall (Black Knight)

Men's Singles - Division 1

Neil McClelland (Tecnifibre)

Men's Singles - Open

Andrew Poetker (Oliver)

Men's Singles - Division 2

Brendan Pruden (Black Knight)

Men's Singles - Division 1

Anthony Reimert (Eye)

Men's Singles - Division 1

Keith Szautner (Black Knight)

Men's Age Singles - 50+

Carly Velazquez (Dunlop)

Women's Singles - All Divisions

Amy Cardinal (Black Knight)

Women's Singles - All Divisions

Royal Glenora Club - , Alberta CAN

Samer Adeeb (Prince / Ektelon)

Men's Singles - Division 1

Ann Marie Reinson (Karakal)

Women's Singles - Open

Sait - , Alberta CAN

Donna Lavinskas (Black Knight)

Women's Singles - All Divisions

Sait Squash Club - , Alberta CAN

Adamo Farah (Head)

Men's Singles - Division 2

Alan Truong

Men's Singles - Division 2

Southland Leisure Center - , Alberta CAN

Larry Butler

Men's Age Singles - 50+

Kristy Mattock (Salming)

Women's Singles - All Divisions

The Glencoe Club - , Alberta CAN

John Boulanger

Men's Singles - Division 2

Katie Boulanger (Black Knight)

Women's Singles - All Divisions

Samuel Boulanger

Men's Singles - Division 2

Michael Brook (Wilson)

Men's Singles - Open

Hayden Clapperton

Men's Singles - Division 2

Logan Fyke (Black Knight)

Men's Singles - Division 2

Amelia Knapp

Women's Singles - Open

Michael Knapp (Dunlop)

Men's Singles - Division 1

Enoch Lin (Black Knight)

Men's Singles - Division 2

David Safton

Men's Singles - Division 1

Peter Trafford (Black Knight)

Men's Singles - Open

Stuart Trafford (Black Knight)

Men's Singles - Division 1

Brennan Wares (Dunlop)

Men's Singles - Division 1

Grayson Witcher

Men's Singles - Open

University of Alberta Van Vliet Squash Club - , Alberta CAN

Emilie Heaton

Women's Singles - All Divisions

Ali Arshad (Tecnifibre)

Men's Singles - Division 2

Leslie Lam (Tecnifibre)

Men's Singles - Division 1

West Hillhurst Community Centre - , Alberta CAN

Mark Hefford (Dunlop)

Men's Singles - Division 1

Courtney Whibbs

Women's Singles - All Divisions

William Lutsky YMCA - , Alberta CAN

Shevon Lam (Dunlop)

Women's Singles - All Divisions

World Health, Edgemont - , Alberta CAN

Jade Alberts (Head)

Men's Singles - Division 1

Jonas Arrenegado (Black Knight)

Men's Singles - Division 2

Jaime Delorme (Black Knight)

Women's Singles - Open

Omar Elfiky (Black Knight)

Men's Singles - Open

Seif Elfiky (Black Knight)

Men's Singles - Open

Jacob Hooker (Oliver)

Men's Singles - Open

Murray Huck (Oliver)

Men's Singles - Open

Linda Jackman

Women's Singles - All Divisions

Roland Jackman (Head)

Men's Singles - Division 2

Kelvin Liang

Men's Singles - Division 2

Zain Mahmood (Tecnifibre)

Men's Singles - Division 1

Keith Wellon (Black Knight)

Men's Singles - Division 2

Alvin Xu

Men's Singles - Open

Brock Janzer (Black Knight)

Men's Singles - Open


CANADIAN FLUID SOLUTION
 Tournament
 Tournament
 Tournament
 Tournament