2019 NMRA National Championships San Antonio

Racquetball Tournament 3/6/2019 - 3/9/2019
2019 NMRA National Championships San Antonio
Thousand Oaks Family YMCA - San Antonio, TX USA

 
(M65+) Men's Age Singles - 65+ Pool Play Groups


View Playoff Bracket

Group: 1
Match(s)
Games
Pts Scored
Div Pts
Name
Won
Lost
Won
Lost
Won
Lost
Total
Avg
Place
1
Joe Clinton
Killeen, TX
4
6
2
109
59
137
34.25
1st
2
Rick Betts
Malibu, CA
3
1
6
2
108
81
132
33.00
2nd
3
Gus Sanchez
Killeen, TX
2
2
6
2
106
84
126
31.50
3rd
4
Bruce Green
Duluth, MN
4
8
50
120
50
12.50
5th
5
Gerald Goebel
Jensen Beach, Florida, FL
1
3
2
6
85
114
93
23.25
4th

MATCH(S)

Round: 1
3 vs 4
Gus Sanchez - W (38 Pts)
Bruce Green (9 Pts)
YMCA WED 5:30 PM
15-4, 15-5
2 vs 5
Rick Betts - W (38 Pts)
Gerald Goebel (16 Pts)
YMCA WED 5:30 PM
15-4, 15-12
Round: 2
2 vs 3
Rick Betts - W (35 Pts)
Gus Sanchez (29 Pts)
YMCA WED 6:30 PM
15-12, 14-15
1 vs 5
Joe Clinton - W (38 Pts)
Gerald Goebel (18 Pts)
YMCA WED 6:30 PM
15-8, 15-10
Round: 3
3 vs 5
Gus Sanchez - W (38 Pts)
Gerald Goebel (21 Pts)
YMCA THU 9:30 AM
15-9, 15-12
1 vs 4
Joe Clinton - W (38 Pts)
Bruce Green (3 Pts)
YMCA THU 9:30 AM
15-0, 15-3
Round: 4
4 vs 2
Bruce Green (14 Pts)
Rick Betts - W (38 Pts)
YMCA FRI 11:30 AM
15-3, 15-11
1 vs 3
Joe Clinton - W (31 Pts)
Gus Sanchez (21 Pts)
YMCA FRI 11:30 AM
15-4, 10-15
Round: 5
4 vs 5
Bruce Green (24 Pts)
Gerald Goebel - W (38 Pts)
YMCA FRI 12:30 PM
15-14, 15-10
1 vs 2
Joe Clinton - W (30 Pts)
Rick Betts (21 Pts)
YMCA FRI 12:30 PM
15-4, 9-15
Group: 2
Match(s)
Games
Pts Scored
Div Pts
Name
Won
Lost
Won
Lost
Won
Lost
Total
Avg
Place
1
Frank Taddonio
Gilbert, AZ
4
8
120
20
152
38.00
1st
2
Jim Barrett
Scottsdale, AZ
2
2
4
4
78
104
94
23.50
3rd
3
Gene Couch
San Anton, TX
3
1
6
2
98
51
122
30.50
2nd
4
Steve Littlefield
Georgetown, TX
1
3
2
6
51
114
59
14.75
5th
5
Jordan Goldstein
Delray Beach,, FL
4
8
62
120
62
15.50
4th

MATCH(S)

Round: 1
3 vs 4
Gene Couch - W (38 Pts)
Steve Littlefield (0 Pts)
YMCA WED 1:30 PM
15-0, 15-0
2 vs 5
Jim Barrett - W (38 Pts)
Jordan Goldstein (26 Pts)
YMCA THU 10:30 AM
15-14, 15-12
Round: 2
2 vs 3
Jim Barrett (11 Pts)
Gene Couch - W (38 Pts)
YMCA THU 11:30 AM
15-11, 15-0
1 vs 5
Frank Taddonio - W (38 Pts)
Jordan Goldstein (2 Pts)
YMCA THU 11:30 AM
15-2, 15-0
Round: 3
3 vs 5
Gene Couch - W (38 Pts)
Jordan Goldstein (10 Pts)
YMCA THU 12:30 PM
15-6, 15-4
1 vs 4
Frank Taddonio - W (38 Pts)
Steve Littlefield (3 Pts)
YMCA THU 12:30 PM
15-2, 15-1
Round: 4
4 vs 2
Steve Littlefield (18 Pts)
Jim Barrett - W (38 Pts)
YMCA THU 12:30 PM
15-11, 15-7
1 vs 3
Frank Taddonio - W (38 Pts)
Gene Couch (8 Pts)
YMCA FRI 11:30 AM
15-4, 15-4
Round: 5
4 vs 5
Steve Littlefield - W (38 Pts)
Jordan Goldstein (24 Pts)
YMCA FRI 11:30 AM
15-11, 15-13
1 vs 2
Frank Taddonio - W (38 Pts)
Jim Barrett (7 Pts)
YMCA FRI 11:30 AM
15-5, 15-2. WBF - No Show

Divs
8
6
6
7
10
6
7
5
5
5
5
WS
4
6
9
6
8
6
6
5
WD
5
XD
8


Visit our Event Sponsors Above


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions