Racquetball Tournament 2/17/2018 - 2/18/2018
2018 WOR 12th Annual Holiday Park Memorial
Holiday Park - Fort Lauderdale, FL USA

 
(MED) Men's Doubles - Elite  Pool Play Groups

 

View Playoff Bracket

Group: 1
Match(s)
Games
Pts Scored
           
Group 1    Name
Won
Lost
Won
Lost
Won
Lost
 Place
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
Round 5
 Hale Sakoff / Justin Cooklin  
Davie, FL/Hollywood, FL
3
1
3
1
51
45
1st
BYE
 
 
Finger / Gilbert
SUN 11:00 AM
LOST   15-6
Leibofsky / Krieger
SUN 11:30 AM
WON   15-10
Medina / Ramkissoon
SUN 12:00 PM
WON   15-7
Telles / Solomon
SUN 12:30 PM
WON   15-13
 Jonathan Telles / Kareem Solomon  
Fort Lauderdale, FL/Wpb, FL
 
4
 
4
54
60
5th
Finger / Gilbert
SUN 10:30 AM
LOST   15-13
Medina / Ramkissoon
SUN 10:30 AM
LOST   15-14
BYE
 
 
Leibofsky / Krieger
SUN 11:30 AM
LOST   15-14
Sakoff / Cooklin
SUN 12:30 PM
LOST   15-13
 Michael Medina / Seran Ramkissoon  
Miami, FL/Hialeah, FL
2
2
2
2
51
48
3rd
Leibofsky / Krieger
SUN 3:30 PM
LOST   15-14
Telles / Solomon
SUN 10:30 AM
WON   15-14
Finger / Gilbert
SUN 11:00 AM
WON   15-4
Sakoff / Cooklin
SUN 12:00 PM
LOST   15-7
BYE
 
 
 Victor Leibofsky / Michael Krieger  
Hollywood, FL/West Palm Beach, FL
3
1
3
1
55
49
2nd
Medina / Ramkissoon
SUN 3:30 PM
WON   15-14
BYE
 
 
Sakoff / Cooklin
SUN 11:30 AM
LOST   15-10
Telles / Solomon
SUN 11:30 AM
WON   15-14
Finger / Gilbert
SUN 12:00 PM
WON   15-6
 Adam Finger / Azael Gilbert  
Bonita Springs, FL/Naples, FL
2
2
2
2
40
49
4th
Telles / Solomon
SUN 10:30 AM
WON   15-13
Sakoff / Cooklin
SUN 11:00 AM
WON   15-6
Medina / Ramkissoon
SUN 11:00 AM
LOST   15-4
BYE
 
 
Leibofsky / Krieger
SUN 12:00 PM
LOST   15-6

Group: 2
Match(s)
Games
Pts Scored
           
Group 2    Name
Won
Lost
Won
Lost
Won
Lost
 Place
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
Round 5
 Carlos Ramos / Troy Komarowski  
Naples, FL
3
2
3
2
70
59
2nd
Grandy / McNutt
SUN 9:00 AM
WON   15-12
Aft / Byrne
SUN 9:30 AM
WON   15-6
Callaway / Diaz
SUN 10:30 AM
LOST   15-14
Cabrera / Bove
SUN 11:00 AM
WON   15-11
Trujillo / Santana
SUN 12:00 PM
LOST   15-11
 Javier Trujillo / Nestor Santana  
Pembroke Pines, FL/Tampa, FL
1
4
1
2
39
41
6th
Aft / Byrne
SUN 9:00 AM
LOST   15-10
Cabrera / Bove
SUN 10:00 AM
LOST   15-14
Grandy / McNutt
SUN 11:00 AM
LOST   WBF - No Show
Callaway / Diaz
SUN 11:30 AM
LOST   WBF - No Show
Ramos / Komarowski
SUN 12:00 PM
WON   15-11
 Carlos Cabrera / Jim Bove  
Oviedo, FL/Canton, MA
1
4
1
3
40
59
5th
Callaway / Diaz
SUN 9:30 AM
LOST   15-10
Trujillo / Santana
SUN 10:00 AM
WON   15-14
Aft / Byrne
SUN 10:30 AM
LOST   15-4
Ramos / Komarowski
SUN 11:00 AM
LOST   15-11
Grandy / McNutt
SUN 12:00 PM
LOST   WBF - No Show
 Robert Callaway / Jorge Diaz  
Davie, FL/Pembroke Pines, FL
5
 
4
 
60
45
1st
Cabrera / Bove
SUN 9:30 AM
WON   15-10
Grandy / McNutt
SUN 10:00 AM
WON   15-9
Ramos / Komarowski
SUN 10:30 AM
WON   15-14
Trujillo / Santana
SUN 11:30 AM
WON   WBF - No Show
Aft / Byrne
SUN 12:30 PM
WON   15-12
 Larry Aft / Mario Byrne  
Jupiter, FL/Palm Beach Gardens, FL
2
3
2
3
60
59
4th
Trujillo / Santana
SUN 9:00 AM
WON   15-10
Ramos / Komarowski
SUN 9:30 AM
LOST   15-6
Cabrera / Bove
SUN 10:30 AM
WON   15-4
Grandy / McNutt
SUN 11:30 AM
LOST   15-12
Callaway / Diaz
SUN 12:30 PM
LOST   15-12
 Ken Grandy / Norm McNutt  
Fort Lauderdale, FL/Jacksonville, FL
3
2
1
2
36
42
3rd
Ramos / Komarowski
SUN 9:00 AM
LOST   15-12
Callaway / Diaz
SUN 10:00 AM
LOST   15-9
Trujillo / Santana
SUN 11:00 AM
WON   WBF - No Show
Aft / Byrne
SUN 11:30 AM
WON   15-12
Cabrera / Bove
SUN 12:00 PM
WON   WBF - No Show

Divs
MAD
5
2
MED
11
4
15
8
MX
6
2
2


Visit our Event Sponsors Above


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions