2013 Calgary Open

Squash Tournament 10/16/2013 - 10/20/2013
2013 Calgary Open
Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jhill@worldhealth.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Singles

Division 1 Blue

4

Olympic Format



Men's Singles

Division 1 Gold

8

Olympic Format

Graeme Schnell

Jonathan Hill

Men's Singles

Division 1 Red

4

Olympic Format

Cale Williams

Grayson Witcher

Men's Singles

Division 1 White

4

Olympic Format



Men's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format

Andrew Janzic

Craig Lamb

Men's Singles

Division 2 Gold

16

Olympic Format

Michael Mehl

Alex Paisley

Men's Singles

Division 2 Red

8

Olympic Format

Brett Schille

Todd Christianson

Men's Singles

Division 2 White

4

Olympic Format

James Jelinski

Domi Diaz

Men's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format

Steven Churchill

Eugene Wichorek

Men's Singles

Division 3 Gold

16

Olympic Format

Brock Janzer

Derek Ring

Men's Singles

Division 3 Red

8

Olympic Format

Samer Adeeb

Kyle Porter

Men's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format

John Wong

Sam Ghai

Men's Singles

Division 4 Blue

4

Olympic Format

Jordan Ratzlaff

Jordan Barker

Men's Singles

Division 4 Gold

16

Olympic Format

Noel Heaton

Clarke Wiebe

Men's Singles

Division 4 Red

8

Olympic Format

Neil McClelland

Ryan Boorsma

Men's Singles

Division 4 White

4

Olympic Format

Rodney Mendes

Sarim Siddiqui

Men's Singles

Division 5 Blue

4

Olympic Format

Ryan Smith

Murray Hnatyshyn

Men's Singles

Division 5 Gold

16

Olympic Format

Michael Chick

Aaron Kunik

Men's Singles

Division 5 Red

8

Olympic Format

Garett Johnson

Julian Mejia

Men's Singles

Division 5 White

4

Olympic Format

Paul Guevara

Peter Fan

Men's Singles

Division 6 Blue

4

Olympic Format

Murray Smith

Mike Janzer

Men's Singles

Division 6 Gold

16

Olympic Format

Geordie Laird

William Kuhn

Men's Singles

Division 6 Red

8

Olympic Format

Aidan Temple

Keith Wellon

Men's Singles

Division 6 White

4

Olympic Format

Trevor Reynolds

John Wither

Men's Singles

Division 7 Blue

4

Olympic Format

Durrand Mulholland

Steve Myers

Men's Singles

Division 7 Gold

16

Olympic Format

Brad Ambrosi

Tony Avdicos

Men's Singles

Division 7 Red

8

Olympic Format

Ryan Murphy

Anthony Wttewaall

Men's Singles

Division 7 White

4

Olympic Format

Jonathon Adelman

Michael Robinson

Men's Singles

Division 8 Bronze

9

Olympic Format

Steve Ripplinger

Enoch Lin

Men's Singles

Division 8 Gold

17

Olympic Format

Robert Mitchell

Peter Christopher

Men's Singles

Division 8 Silver

5

Olympic Format

Joey Sheff

Joshua McCoy

Men's Singles

Division 8 Yellow

5

Olympic Format

Anthony Reimert

Paul Luzuriaga

W1L

Women's Singles

Division 1

5

Round Robin

Kelsey Souchereau

Leona Faller

Women's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 2 Gold

8

Olympic Format

Tara Shannon

Natasha Meger

Women's Singles

Division 2 Red

4

Olympic Format

Fiona Curthoys

Barb Wood

Women's Singles

Division 2 White

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 3 Gold

8

Olympic Format

Gillian Chick

Christina Clemente

Women's Singles

Division 3 Red

4

Olympic Format

Susan Graham

Heather Sefton

Women's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 4 Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 4 Gold

8

Olympic Format

Bethany Churchill

Jenna Sherven

Women's Singles

Division 4 Red

4

Olympic Format

Jocelyn Flanagan

Gail Hannon

Women's Singles

Division 4 White

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 5 Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 5 Gold

8

Olympic Format

Nora Kamal

Paige Jackson

Women's Singles

Division 5 Red

4

Olympic Format

Karma Roste

Kelli Fry

Women's Singles

Division 5 White

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 6 Bronze

6

Olympic Format

Angie Sheeley

Stephanie Mesher

Women's Singles

Division 6 Gold

10

Olympic Format

Malak Kamal

Jessica Whiting

Women's Singles

Division 6 Silver

4

Olympic Format

Racheal-anne Burrows

Wendy Rubner

Women's Singles

Division 6 Yellow

4

Olympic Format

Elizabeth Barberree

Tanya Wttewaall

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions