ReidBuilt Homes Edmonton Open - PSA Event

Squash Tournament 11/28/2013 - 12/1/2013
ReidBuilt Homes Edmonton Open - PSA Event
Royal Glenora Club - Edmonton, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:multamaki@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Singles

Division 1 Blue

4

Olympic Format



Men's Singles

Division 1 Gold

8

Olympic Format

Tyler Lee

Paul Oppenheim

Men's Singles

Division 1 Red

4

Olympic Format

Ciaran Godfrey

Aleem Merali

Men's Singles

Division 1 White

2

Olympic Format

Paul Adamiak

Ibrahim Elserafy

Men's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format

Tj Townsend

Samer Adeeb

Men's Singles

Division 2 Gold

16

Olympic Format

Andrew Laycock

Todd Christianson

Men's Singles

Division 2 Red

8

Olympic Format

Daniel Mouris

Scott Reinson

Men's Singles

Division 2 White

4

Olympic Format

Jerry Bereznicki

Dan Filaferro

Men's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format

Ryan Black

Carlos Vidal Wu

Men's Singles

Division 3 Gold

16

Olympic Format

Greg Myers

Clarke Wiebe

Men's Singles

Division 3 Red

8

Olympic Format

Neil McClelland

Stephen Kaltenhauser

Men's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format

Trevor Hill

Joseph Mann

Men's Singles

Division 4 Blue

4

Olympic Format

Chris Cullingham

Paul Olson

Men's Singles

Division 4 Gold

16

Olympic Format

James Chapman

Gerry Romanic

Men's Singles

Division 4 Red

8

Olympic Format

Tim Smythe

Anthony McClellan

Men's Singles

Division 4 White

4

Olympic Format

Brad Magor

Marc Willacy

Men's Singles

Division 5 Blue

4

Olympic Format

Corey Allison

Joshua Dube

Men's Singles

Division 5 Gold

16

Olympic Format

Jehangir Appoo

Larry Gingerich

Men's Singles

Division 5 Red

8

Olympic Format

Liam Buck

Bruce McArthur

Men's Singles

Division 5 White

4

Olympic Format

Mohammed Nazief

Mike Gamache

M6L

Men's Singles

Division 6

6

Round Robin

Ryan Mussbacher

Jeff Macpherson

M7L

Men's Singles

Division 7

6

Round Robin

Andrew Loden

Brandon Michael

Women's Singles

Division 1 Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 1 Gold

8

Olympic Format

Jackie Moss

Kelsey Souchereau

Women's Singles

Division 1 Red

4

Olympic Format

Sara McNeill

Miranda Dawson

Women's Singles

Division 1 White

2

Olympic Format

Christine Yablonka

Lesley Jewitt

Women's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

Division 2 Gold

8

Olympic Format

Sasha Yong

Jamie Sonego

Women's Singles

Division 2 Red

4

Olympic Format

Colleen Rathburn

Marianne Lund

Women's Singles

Division 2 White

2

Olympic Format

Margaret Fairbairn

Stephanie McConnell

W3L

Women's Singles

Division 3

4

Round Robin

Courtney Whibbs

Gwynne Bykowski

W4L

Women's Singles

Division 4

5

Round Robin

Gabrielle Morin

Emily Buck

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Royal Glenora Club
Squash Tournament
Squash Tournament
Alberta Sport, Recreation Parks & Wildlife Foundtn
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions