Bankers Hall Club Pro-Am

Squash Tournament 1/22/2014 - 1/26/2014
Bankers Hall Club Pro-Am
Bankers Hall Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:bballinger@bankershallclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Age Singles

40+ C/D

12

Single Elimination

Julian Midgley

Lawrence Wallace

Men's Age Singles

40+ C/D Consolation

6

Single Elimination

Barry Porter

Martin Baumfeld

M1L

Men's Singles

Division 1

16

Single Elimination

Cale Williams

Paul Oppenheim

Men's Singles

Division 1 Consolation

8

Single Elimination

Shawn Zwierzchowski

John Hayes

M2L

Men's Singles

Division 2

20

Single Elimination

Michael Mehl

Steve Johnson

Men's Singles

Division 2 Consolation

10

Single Elimination

Todd Christianson

Derek Bissonnette

M3L

Men's Singles

Division 3

28

Single Elimination

Dennis Rublee

Eugene Swanepoel

Men's Singles

Division 3 Consolation

16

Single Elimination

Brad Carson

Kelvin Paul

M4L

Men's Singles

Division 4

22

Single Elimination

Murray Smith

Robert Mitchell

Men's Singles

Division 4 Consolation

10

Single Elimination

Murray Hnatyshyn

Jarrett Falk

M5L

Men's Singles

Division 5

16

Single Elimination

Sandy McNabb

David Hallett

Men's Singles

Division 5 Consolation

8

Single Elimination

Joshua McCoy

Richard Nelson

Women's Age Singles

40+ C/D

4

Round Robin



W1L

Women's Singles

Division 1

4

Round Robin

Jackie Moss

Kelsey Souchereau

W2L

Women's Singles

Division 2

7

Single Elimination

Fiona Curthoys

Christine Yablonka

Women's Singles

Division 2 Consolation

4

Single Elimination

Kelly Clements

Joy Dunbar

W3L

Women's Singles

Division 3

8

Single Elimination

Angela Williams

Jamie Sonego

Women's Singles

Division 3 Consolation

4

Single Elimination

Emma Larcombe

Susan Graham

W4L

Women's Singles

Division 4

16

Single Elimination

Heather Shepley

Samantha Etherington

Women's Singles

Division 4 Consolation

8

Single Elimination

Rissa Myers

Jennifer Bird

W5L

Women's Singles

Division 5

12

Single Elimination

Natalie Heaton

Racheal-anne Burrows

Women's Singles

Division 5 Consolation

8

Single Elimination

Jill Knebel

Tanya Wttewaall

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions