Squash Tournament 2/28/2014 - 3/2/2014
2014 Alberta Junior Closed
Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jhill@worldhealth.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Boy's Singles

Boy's Main U11/U13 Bronze

8

Olympic Format

Lynden Jones

Kiegan Groot

Boy's Singles

Boy's Main U11/U13 Gold

16

Olympic Format

Abdelrahman Dweek

Raziq Kassam

Boy's Singles

Boy's Main U11/U13 Silver

4

Olympic Format

Tyson Schille

Mohamed Kamal

Boy's Singles

Boy's Main U11/U13 Yellow

4

Olympic Format

Luke Withers

Hayden Clapperton

Boy's Singles

Boy's Novice U11/U13

6

Round Robin

Lucas Scherger

Moe Russell

Boy's Singles

Main Division Under 15 Blue

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 Blue

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 Blue

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold

10

Olympic Format

Noel Heaton

William Kuhn

Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold

11

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold

11

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 Red

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 Red

6

Olympic Format

Liam Waterous

Alvin Xu

Boy's Singles

Main Division Under 15 Red

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 White

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 15 White

4

Olympic Format

Peter Trafford

Aidan Kennedy

Boy's Singles

Main Division Under 15 White

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 Blue

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 Blue

4

Olympic Format

Liam Knapp

Aidan Temple

Boy's Singles

Main Division Under 17 Bronze

8

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 Gold

12

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 Gold

12

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 Gold

12

Olympic Format

Michael Mehl

Brett Schille

Boy's Singles

Main Division Under 17 Red

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 Red

4

Olympic Format

Nicholas Pruden

Stuart Trafford

Boy's Singles

Main Division Under 17 Silver

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 White

0

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 White

0

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 17 Yellow

4

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 19

4

Round Robin

Nathan Lao

Michael Chick

Boy's Singles

Novice Under 15/Under 17

5

Round Robin

Richard Ehrmantraut

Nathan Lum

Girl's Singles

Main Division Under 11 Blue

4

Olympic Format



Girl's Singles

Main Division Under 11 Gold

10

Olympic Format

Jana Dweek

Grace Souchereau

Girl's Singles

Main Division Under 11 Red

6

Olympic Format

Shelby Lawson

Maddison Laine

Girl's Singles

Main Division Under 11 White

4

Olympic Format



Girl's Singles

Main Division Under 13 Blue

4

Olympic Format



Girl's Singles

Main Division Under 13 Gold

10

Olympic Format

Brooklyn McCasey

Lara Kunik

Girl's Singles

Main Division Under 13 Red

6

Olympic Format

Taylor Mackay

Anna Hobart

Girl's Singles

Main Division Under 13 White

4

Olympic Format

Zane Gaskin

Maya Jeerakathil

Girl's Singles

Main Division Under 15

6

Round Robin

Bethany Churchill

Amelia Knapp

Girl's Singles

Main Division Under 17/Under 19 Blue

4

Olympic Format



Girl's Singles

Main Division Under 17/Under 19 Gold

8

Olympic Format

Tara Shannon

Hannah Treleaven

Girl's Singles

Main Division Under 17/Under 19 Red

4

Olympic Format

Nora Kamal

Mackenzie Clapperton

Girl's Singles

Main Division Under 17/Under 19 White

4

Olympic Format



Girl's Singles

No Division Name

0

Single Elimination



Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions