CTA 17th Annual Doubles Tournament

Tennis Tournament 3/7/2014 - 3/9/2014
CTA 17th Annual Doubles Tournament
Sugar Creek - Atlanta, Ga, GA USA


 

TENNIS EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jcoopere@att.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Tennis event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Doubles

3.5

4

Single Elimination

Andre Snyder / Alan Giles

Will Hersh / Eddie Watts

Men's Doubles

4.0

6

Round Robin

Reico Knox / Terry David Brantley

Bernard King / Kenny Staples

Eugene Duncan / James Russe'll

Men's Doubles

50+

8

Single Elimination

Lonnie White / Mike Hardin

Jerome Coxton / Tony Phillips

Carl Wiley / Larry Mack

Edward Bass Iii / Louis Wright

MOD

Men's Doubles

Open

6

Round Robin

Eric Jackson / Ryan Williams

Emmett Ward / Doug Martin

Eugene Holliday / Reggie Clayton

Mixed Doubles

6.5

6

Round Robin

Diane Jackson / Melvin Gibson

Cheryl Coleman / Matthew Sugarman

Alan Giles / Patricia Bernard

Mixed Doubles

8.0

12

Single Elimination

Dianna Kelly / Doug Martin

Bill Coleman / Jennifer Armstrong

Sean Buylding / Wanda Haywood

Celeste Brown / James Russe'll

Darrel Moore / Susan Fairley

Carl Wiley / Debo Burns

Mixed Doubles

8.5

10

Single Elimination

Lonnie White / Susan Fairley

Karen James / Emmett Ward

Bernard King / Sonia King

Eugene Holliday / Subrina Johnson

Reggie Clayton / Stephanie Maddox

Women's Doubles

2.5

6

Round Robin

Andrea Hart / Chantelle Kodua

Nancy Parast / Patience Kodua

Joyce Davis / Candace Kearney

Women's Doubles

3.0

8

Single Elimination

Latasha Conner / Shae Dunn

Alberteen Young / Kenita Williams

Michelle Landry / Vauncy Thompson

Althea Lewinson / Gloria Byrd

Women's Doubles

3.5

6

Round Robin

Arlene Robinson / Elizabeth Stewart

Cheryl Coleman / Tanja Mletzko

Sherry Burgess / Stephanie Hawthorne

Women's Doubles

4.0

14

Single Elimination

Carole Jones / Pamela Campbell

Harriet Brown / Elizabeth Stewart

Subrina Johnson / Yolandra McIntosh

Christy Ogletree / Shannon Pierce

Debo Burns / Jennifer Bibbs

Dianna Kelly / Tammie Harrison

Linda O'Neal / Camille Burnley

Women's Doubles

4.5

6

Round Robin

Cee Jai Jones / Stephanie Maddox

Sherese Stringfield / Yannet Tekie

Sonia King / Thele Moore

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Tennis Event Information | Tennis Event Sponsors | Tennis Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions