Racquetball Tournament 9/27/2014 - 9/28/2014
Wilson Hope Racquetball Tournament
Bellingham Athletic Club - Bellingham, WA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:racquetball@bellinghamathleticclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WA Racquetball Events

Washington Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Doubles

Mixed Up

3

Round Robin

Brian Miller / Micah Miller

Brenna Guthrie / Jackie Guthrie

Tina Lopez / Vincent Lopez

Junior Mixed Doubles

Advanced

3

Round Robin

Brannon Shrock / Taylor Disch

Jessie Scott / Hollie Scott

Brenna Guthrie / Keith Turley

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Donnie Rubenack

Dwight Kilbach

Victor Lugo

Phil Nelson

Robert Brown

Nick Villa

Bill Cumming

Brian Gillespie

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Monte Maberry

Jaason Bierschenk

John Andro Avendano

Robert Brown

Nick Villa

Bill Cumming

Brian Gillespie

MB

Men's Singles

B

4

Round Robin

Victor Lugo

Nick Gallaher

Brian Miller

Rod Jackson

Men's Singles

C / D

3

Round Robin

Micah Miller

Vincent Lopez

Stephen Harvey

XAB

Mixed Doubles

A / B

9

Single Elimination

Karin Hoekema / Ken Swanson

Nick Villa / Kate McKinney

Nick Villa / Kate McKinney

Brian Gillespie / Pat Lew

Rod Jackson / Kelli Holz

Neal Heggen / Marylou Gremes

Amy Butler / David Hammers

Jaason Bierschenk / Stefanie Erickson

Mixed Doubles

A / B Consolation

5

Single Elimination

Neal Heggen / Marylou Gremes

Diana Guthrie / Norman Guthrie

Amy Butler / David Hammers

Rod Jackson / Kelli Holz

Mixed Doubles

Open / Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Vincent Kiteley / Wanda Collins

Hollie Scott / Victor Pinto Gonzalaz

Mixed Doubles

Open / Elite Playoff #2

4

Single Elimination

Jon Duryee / Lori Turley

Andrew Kominsky / Joann Johnson

O/E

Singles

Open / Elites

10

Single Elimination

Greg Starodub

Vincent Kiteley

Andrew Kominsky

Rajiv Varadarajan

Carlos Scott

Neal Heggen

Taylor Disch

Jon Duryee

Singles

Open / Elites

6

Single Elimination

Carlos Scott

Hollie Scott

Neal Heggen

Patrick Boyd

Taylor Disch

Women's Doubles

C / D

3

Round Robin

Diana Guthrie / Marylou Gremes

Amy Butler / Stefanie Erickson

Cathrin Hughes-Davies / Kristl Torset

Women's Singles

A/B

7

Single Elimination

Karin Hoekema

Kelli Holz

Karissa Francis

Kate McKinney

Cheryl Redford

Brenna Guthrie

Jackie Guthrie

Women's Singles

A/B Consolation

4

Single Elimination

Jackie Guthrie

Cheryl Redford

Brenna Guthrie

Women's Singles

C / D

4

Round Robin

Courtney Jenkins

Stefanie Erickson

Cathrin Hughes-Davies

Tina Lopez

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions