Buckeye Open Fall 2014

Racquetball Tournament 10/11/2014 - 10/11/2014
Buckeye Open Fall 2014
The Ohio State University - Columbus, OH USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:osurball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OH Racquetball Events

Ohio Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

M+

Men's Age Singles

M+

5

Round Robin

Chengcheng Li

Jacob Reck

Roy Phelan

Barry Sprague

Chas Baron

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Jason Gunsch / Josh Zimmet

Bill Palmatary / Shaun Davis

Aj Bennett / Steve Volsko

Jeffrey Alperovich / Nick Czapla

Jeff Covault / Robert Chabot

Andy Innocenzi / Jacob Reck

Chris Perry / Jason Linnell

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Andy Innocenzi / Jacob Reck

Jeff Covault / Robert Chabot

Chris Perry / Jason Linnell

Men's Doubles

B / C

7

Single Elimination

Dino Petrov / Zane Baird

Amber Sattelberg / Olivia Nejedlik

Ryan Szczepaniak / Taylor Wolf

Anand Iyer / Mathew Tan

Aj Lohmueller / Connor Ernst

Connor Eviston / Bradley Leichter

Alexis Allison / Nawal Moatassem

Men's Doubles

B / C Consolation

4

Single Elimination

Connor Eviston / Bradley Leichter

Aj Lohmueller / Connor Ernst

Alexis Allison / Nawal Moatassem

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Bruce Drye / Steve Lerner

Aj Bennett / Chengcheng Li

Josh Zimmet / Philip Hammond

Bill Palmatary / Shaun Davis

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Josh Zimmet

Jason Gunsch

Robert Chabot

Jeffrey Alperovich

Pete Effinger

Jason Linnell

Michael Blumenfeld

Nick Czapla

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Jeff Covault

Andy Innocenzi

Chas Baron

Pete Effinger

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Nick Czapla

Roy Phelan

Jeff Covault

Andy Innocenzi

Ryan Szczepaniak

Dino Petrov

Barry Sprague

Zane Baird

cMB

Men's Singles

B Consolation

9

Single Elimination

Chris Perry

Matt Webber

Taylor Wolf

Bradley Leichter

Kyle Raser

Robert Bielik

Connor Eviston

Men's Singles

C / D

12

Single Elimination

Dino Petrov

Robert Bielik

Jubal Kurudamannil

Nawal Moatassem

Brian Gilligan

Caleb Morgan

Aj Lohmueller

Connor Ernst

Men's Singles

C / D Consolation

8

Single Elimination

Rebecca Hammond

Mirna Tatic

Mathew Tan

Anand Iyer

Men's Singles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Chengcheng Li

Steve Lerner

XBC

Mixed Doubles

B / C

2

Round Robin

Amber Sattelberg / Matt Webber

Ali Turk / Taylor Wolf

Women's Singles

B / C Playoff #1

2

Single Elimination

Amber Sattelberg

Rebecca Hammond

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions