2015 Banff SaSQUASH Open

Squash Tournament 1/16/2015 - 1/18/2015
2015 Banff SaSQUASH Open
Banff Rocky Mountain Resort - Banff, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:nevans@bestofbanff.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

M1L

Men's Singles

Division 1

4

Round Robin

Shawn Zwierzchowski

Ciaran Godfrey

M2L

Men's Singles

Division 2

8

Single Elimination

Clarke Wiebe

Domi Diaz

Men's Singles

Division 2 Consolation

4

Single Elimination

Kyle Porter

Ryan Black

M3L

Men's Singles

Division 3

8

Single Elimination

Ryan Smith

Julian Mejia

Men's Singles

Division 3 Consolation

4

Single Elimination

Jarrett Falk

Stephen Kaltenhauser

Men's Singles

Division 4 Playoff #1

2

Single Elimination

Hisham Sultan

Robert Mitchell

Men's Singles

Division 4 Playoff #2

2

Single Elimination

Frank Szafranski

Anthony Reimert

Men's Singles

Division 4 Playoff #3

2

Single Elimination

Mark Hefford

Tony Avdicos

Men's Singles

Division 5 Playoff #1

2

Single Elimination

Joey Sheff

Peter Philp

Men's Singles

Division 5 Playoff #2

2

Single Elimination

Craig Zanidean

Martin Baumfeld

Men's Singles

Division 5 Playoff #3

2

Single Elimination

Cary Bushell

Mark Ashton

M6L

Men's Singles

Division 6

8

Single Elimination

Mike Larson

Ashwani Narwani

Men's Singles

Division 6 Consolation

4

Single Elimination

Matthew Macdonald

Michael Rankin

Women's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Christine Yablonka

Brenda Cooke

Women's Singles

A Playoff #2

2

Single Elimination

Katherine Walker

Sasha Yong

Women's Singles

A Playoff #3

2

Single Elimination

Christina Clemente

Jennifer Macaulay

WB

Women's Singles

B

4

Round Robin

Wendy Cheung

Mariette Rabacal

Women's Singles

C Playoff #1

2

Single Elimination

Jenna Glackin

Aya Okamoto

Women's Singles

C Playoff #2

2

Single Elimination

Gail Hannon

Elizabeth Barberree

Women's Singles

C Playoff #3

2

Single Elimination

Tina Larson

Patty Lew-Lapointe

WD

Women's Singles

D

8

Single Elimination

Amy Cardinal

Tamera Eby

cWD

Women's Singles

D Consolation

4

Single Elimination

Terri Mazzei

Serena Lodge

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions