Jesters Pacific Northwest Junior Championships

Squash Tournament 2/12/2015 - 2/15/2015
Jesters Pacific Northwest Junior Championships
Cedar Hill Squash Club - Victoria, BC CAN


 
Cedar Hill Squash Club

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:philipgreen@shaw.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Boy's Singles

Main Division Under 11 Playoff #1

6

Single Elimination

Joseph Toth

Logan Fyke

Michael Knapp

Kieran Robertson

Donovan McCasey

Max Ferris

Boy's Singles

Main Division Under 13 Blue

4

Olympic Format

Mohamed Kamal

Lucas Garnett

Jason Herring

Tyler Fong

Boy's Singles

Main Division Under 13 Gold

18

Olympic Format

Alec Spiro

James Toth

Christian Yuen

Rowan Schnebly

Mohamed Kamal

Jason Herring

Lucas Garnett

Tyler Fong

Boy's Singles

Main Division Under 13 Red

10

Olympic Format

Seif Elfiky

Kiegan Groot

Cace Heffernan

Antonio Mendes

Rio Schafer

Jacob Lin

Dominico Mendes

Lucas Jessa

Boy's Singles

Main Division Under 13 White

6

Olympic Format

Rio Schafer

Matias Totz

Dominico Mendes

Lucas Jessa

Hayden Clapperton

Jacob Lin

Boy's Singles

Main Division Under 15 Blue

8

Olympic Format

Andres Haneine

Alvin Xu

Raziq Kassam

Kiyan Dhanani

Lucas Galloway

Ismael Matti- Alvarez

Davis Fong

Jaron Bishop

Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold

25

Olympic Format

Abdelrahman Dweek

Sayeed Mavani

Kellan O'Neill

Mitchell Kahnert

Rhys Blumer

Alex Achtymichuk

John Dempsey

Matt Bicknell

Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold Classic Plate

4

Single Elimination

Matt Bicknell

John Dempsey

Alex Achtymichuk

Rhys Blumer

Boy's Singles

Main Division Under 15 Red

9

Olympic Format

Justin Miles

Tyson Schille

Owen Cumming

Seung Choi

Finley Armstrong

Jonathan Fan

Delaney Heffernan

Stephen Messier

Boy's Singles

Main Division Under 15 White

5

Olympic Format

Stephen Messier

Emilio Carrillo

Delaney Heffernan

Finley Armstrong

Jonathan Fan

Boy's Singles

Main Division Under 17 Blue

4

Olympic Format

Aidan Temple

James Huvenaars

Euan Hannigan

Liam Leidekker

Boy's Singles

Main Division Under 17 Gold

18

Olympic Format

Noel Heaton

Ryan Picken

Sam Scivier

Jason Yoo

James Huvenaars

Aidan Temple

Euan Hannigan

Liam Leidekker

Boy's Singles

Main Division Under 17 Red

10

Olympic Format

Liam Knapp

Duncan Grace

Liam Waterous

Logan Harris

Antonio Carrillo

Ethan Fong

Noah Makar

Liam Kynaston

Boy's Singles

Main Division Under 17 White

6

Olympic Format

Liam Kynaston

Ethan Fong

Noah Makar

Jeremie Kalgutkar

Antonio Carrillo

Peter Trafford

Boy's Singles

Main Division Under 19

24

Single Elimination

Michael Mehl

Gavin Maxwell

Matthew Toth

Brett Schille

Matthew Henderson

Mihir Badhan

Brock Janzer

Andrew Wei

Boy's Singles

Main Division Under 19 Bronze

8

Single Elimination

Nicho Letient

Jonathan Wallace

Omar Elfiky

Robert Fisher

Stuart Trafford

Charlie Mallory

Alejandro Barron

Ehsan Idrees

Boy's Singles

Main Division Under 19 Consolation

20

Single Elimination

Mihir Badhan

Samm Fulton

Brock Janzer

Matthew Henderson

Andrew Wei

Nicolas Vincent

Rayaan Kurji

Richard Johansen

Boy's Singles

Under 11 B Bronze

4

Single Elimination

Finlay Charlesworth

Campbell Wilson

Gavin Burns

Galen Armstrong

Boy's Singles

Under 11 B Consolation

6

Single Elimination

Roman Bicknell

Omar Dweek

Campbell Wilson

Finlay Charlesworth

Gavin Burns

Galen Armstrong

Boy's Singles

Under 11 B Main

4

Round Robin

Devin Zucko

Riley Blakeney

Solomon Barnett

Camden Schnebly

Boy's Singles

Under 13 B Blue

8

Olympic Format

Ben Shaw

Aaron Lakhani

Christian Turpin

Cole Parmar

Jaxson Grenke

Oliver Kerr

Logan Labossiere

Maddox Lechner

Boy's Singles

Under 13 B Gold

23

Olympic Format

Gosha Iazvenko

Felix Huxley

Joseph Weinerman

Darius Roudsari

Hudson Hale

Sebastian Huxley

Julian Fitzgibbon

Max Bramadat

Boy's Singles

Under 13 B Gold Classic Plate

4

Single Elimination

Sebastian Huxley

Hudson Hale

Julian Fitzgibbon

Max Bramadat

Boy's Singles

Under 13 B Red

8

Olympic Format

Kai Saunders

Matthew Campo

Kevin Zhang

Nicholas Herrmann

Ryan Stroebel

Jake Ritenour

Graeme Leggatt

Boy's Singles

Under 13 B White

4

Olympic Format

Graeme Leggatt

Jake Ritenour

Ryan Stroebel

Boy's Singles

Under 15 B Blue

4

Olympic Format

Zia Mawani

Dylan Ashikian

Aaron Wong

Ryland Nezil

Boy's Singles

Under 15 B Gold

17

Olympic Format

Darren Markus

Matthew Wong

Phillip Sing

Mark Felea-Motet

Ryland Nezil

Zia Mawani

Aaron Wong

Dylan Ashikian

Boy's Singles

Under 15 B Red

10

Olympic Format

Aamir Djearam

Dominic Henderson

Stanley Weng

Anton Kritskiy

Will Johnson

Daniel Zetler

Tony Harrington

Colin Wong

Boy's Singles

Under 15 B White

6

Olympic Format

Colin Wong

Daniel Zetler

Tony Harrington

Mackenzie Cameron

Will Johnson

Boy's Singles

Under 17 B Playoff #1

4

Single Elimination

Jack Stadnyk

Graydon McDonnell

Kai Phosy

Hugh Graham

Boy's Singles

Under 19 B Playoff #1

4

Single Elimination

Nick Carpentier

Jake Erwin

Ivan Wong

Cecil Ash

Girl's Singles

Main Division Under 11

5

Round Robin

Jana Dweek

Ava Bicknell

Tory Schnebly

Kathryn Herring

Ella Watson

Girl's Singles

Main Division Under 13 Bronze

4

Single Elimination

Simone Hipfner

Maxine Von Der Heyden

Charlotte Campbell

Ellie Ross

Girl's Singles

Main Division Under 13 Consolation

8

Single Elimination

Alexandra Brown

Hana Nakamura-Daya

Anushka Gupta

Zane Gaskin

Maxine Von Der Heyden

Charlotte Campbell

Simone Hipfner

Ellie Ross

Girl's Singles

Main Division Under 13 Main

4

Round Robin

Taylor Mackay

Nicole Temple

Jaime Delorme

Alyssa McCasey

Girl's Singles

Main Division Under 15 Bronze

4

Single Elimination

Meira Padda

Sarah Cao

Ava Cairns- Locke

Anna Hobart

Girl's Singles

Main Division Under 15 Consolation

6

Single Elimination

Brooklyn McCasey

Halle Singh

Anna Hobart

Meira Padda

Ava Cairns- Locke

Sarah Cao

Girl's Singles

Main Division Under 15 Main

4

Round Robin

Lucia Bicknell

Amelia Knapp

Anika Kurji

Josephine Adams

Girl's Singles

Main Division Under 17 Blue

4

Olympic Format

Megan Picken

Jenna Dhanani

Madison Liew

Kelsey McGaw

Girl's Singles

Main Division Under 17 Gold

15

Olympic Format

Nour Elhendawi

Zoe Colclough

Bethany Churchill

Brooke Herring

Kelsey McGaw

Madison Liew

Megan Picken

Jenna Dhanani

Girl's Singles

Main Division Under 17 Red

7

Olympic Format

Yu Ng

Cynthia Cao

Alisha Rahemtulla

Mackenzie Clapperton

Gabrielle Morin

Malak Kamal

Sana Syed

Girl's Singles

Main Division Under 17 White

4

Olympic Format

Malak Kamal

Gabrielle Morin

Sana Syed

Girl's Singles

Main Division Under 19 Playoff #1

4

Single Elimination

Madlen O'Connor

Tara Shannon

Andrea Toth

Grace Thomas

Girl's Singles

Main Division Under 19 Playoff #2

2

Single Elimination

Hedvika Suchankova

Nora Kamal

Girl's Singles

Under 11 B

5

Round Robin

Hollis Hale

Rya Burns

Katelyn Watson

Madeline Wilson

Lialah Mavani

Girl's Singles

Under 15,17,19 B Playoff #1

7

Single Elimination

Uma Hallea

Flora Feng

Rachel Yuen

Elise McKinnon

Barbara Hyde- Lay

Annika Lakhani

Katrina Dobush

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions