Calgary CFO Consulting Services Women's Squash Week

Squash Tournament 3/10/2016 - 3/13/2016
Calgary CFO Consulting Services Women's Squash Week
World Health, Edgemont - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:glenns@calgarywinterclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

WOG

Women's Singles

Open Gold

8

Olympic Format

Erin Roberts

Bethany Churchill

Emma Macgillivray

Gillian Chick

WOR

Women's Singles

Open Red

4

Olympic Format

Christine Yablonka

Leanne Krell

Meghan Glenday

Brenda Cooke

Women's Singles

Division 1 Gold

16

Olympic Format

Shannon King

Jodie Nykoluk

Tamara Burton

Tamara Linklater

Women's Singles

Division 1 Blue

4

Olympic Format

Wendy Churchill

Racheal-Anne Burrows

Joy Dunbar

Kimberley Watson

Women's Singles

Division 1 Red

8

Olympic Format

Gina Schille

Leslie Munro

Samantha Etherington

Heather Sefton

Women's Singles

Division 1 White

3

Olympic Format

Jennifer Macaulay

Patricia Braul

Sandra Schaffer

Women's Singles

Division 2 Gold

18

Olympic Format

Taylor Mackay

Nicole Temple

Amy Cardinal

Mariette Rabacal

Women's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format

Jaime Delorme

Jenna Glackin

Helen Goedemondt

Tina Chow

Women's Singles

Division 2 Red

10

Olympic Format

Rissa Myers

Linda Jackman

Teresa Zwierzchowski

Patricia Adamiak

Women's Singles

Division 2 White

6

Olympic Format

Jennifer Bird

Chantal Milloy

Colleen Hicke

Sharon Harms

Women's Singles

Division 3 Gold

19

Olympic Format

Zane Gaskin

Giselle Martinez Cristia

Margaret Penford

Leah Dell

Women's Singles

Division 3 Red

12

Olympic Format

Shonna Barth

Adele Mansell

Dana Cottreau

Sylvie Dugas

Women's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format

Keri Rak

Naomi Grant

Cyndi Corscadden

Kyla McDowell

Women's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format

Patty Lew-Lapointe

Edith Konstantinov

Christine Ruedy-Morin

Women's Singles

Division 4 Gold

8

Olympic Format

Ashlee Rowland

Carly Fletcher

Deborah Barry

Kara Myers

Women's Singles

Division 4 Red

4

Olympic Format

Jo-Anne Macleod

Alishia Zaver

Tanya Labrecque

Michelle Tremblay

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

Squash Tournament
Alberta Sport Connection
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions