Alberta Closed Championships

Squash Tournament 3/4/2016 - 3/6/2016
Alberta Closed Championships
Royal Glenora Club - Edmonton, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:pete.goodings@royalglenora.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

Men's Level 1 Bronze

4

Triple Knock-Out

Matt Teel

Clarke Wiebe

Aleem Merali

Bryan Ford

Men's Singles

Men's Level 1 Gold

8

Triple Knock-Out

Brett Schille

Noel Heaton

Brock Janzer

Pete Goodings

Clarke Wiebe

Aleem Merali

Matt Teel

Bryan Ford

Men's Singles

Men's Level 1 Silver

2

Triple Knock-Out

Brock Janzer

Pete Goodings

Men's Singles

Men's Level 1 Yellow

2

Triple Knock-Out

Bryan Ford

Aleem Merali

Men's Singles

Men's Level 2 Bronze

8

Triple Knock-Out

Ian Buchanan

Jarrett Falk

Andrew Loden

Braidon Reid

Stephen Atkins

Men's Singles

Men's Level 2 Gold

12

Triple Knock-Out

Mustafa Wida

Samer Adeeb

Todd Christianson

Craig Gardiner

Jarrett Falk

Jon Shalapay

Curtis Kwan

Steven Graham

Men's Singles

Men's Level 2 Silver

4

Triple Knock-Out

Jon Shalapay

Steven Graham

Curtis Kwan

Men's Singles

Men's Level 2 Yellow

4

Triple Knock-Out

Stephen Atkins


Men's Singles

Men's Level 3 Bronze

4

Triple Knock-Out

Nigel Lilley

Albert Hood

Darren Wight

Matt Cronin

Men's Singles

Men's Level 3 Gold

8

Triple Knock-Out

James Huvenaars

Aidan Temple

Murray Huck

Larry Gingerich

Albert Hood

Darren Wight

Nigel Lilley

Matt Cronin

Men's Singles

Men's Level 3 Silver

2

Triple Knock-Out

Murray Huck

Larry Gingerich

Men's Singles

Men's Level 3 Yellow

2

Triple Knock-Out

Matt Cronin

Darren Wight

Men's Singles

Men's Level 4 Bronze

8

Triple Knock-Out

Noah Ergezinger

Oleg Lutso

Brett Cooper

Tom Zabel

Mark Holtom

Men's Singles

Men's Level 4 Gold

13

Triple Knock-Out

Anthony Reimert

Tony Avdicos

Ryan Miller

Ian Douglas

Chris Black

Rob Music

Curtis Mercredi

Roland Jackman

Men's Singles

Men's Level 4 Silver

4

Triple Knock-Out

Curtis Mercredi

Chris Black

Rob Music

Roland Jackman

Men's Singles

Men's Level 4 Yellow

4

Triple Knock-Out

Mark Holtom


WL1

Women's Singles

Women's Level 1

3

Round Robin

Emma Macgillivray

Gabrielle Morin

Tamara Linklater

Women's Singles

Women's Level 2 Bronze

4

Triple Knock-Out

Kelly Gardiner

Anna Hobart

Zane Gaskin

Women's Singles

Women's Level 2 Gold

7

Triple Knock-Out

Taylor Mackay

Nicole Temple

Stephanie McConnell

Linda Marcellus

Anna Hobart

Kelly Gardiner

Zane Gaskin

Women's Singles

Women's Level 2 Silver

2

Triple Knock-Out

Stephanie McConnell

Linda Marcellus

Women's Singles

Women's Level 2 Yellow

2

Triple Knock-Out

Zane Gaskin


Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Servus Credit Union
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions