Racquetball Tournament 10/21/2016 - 10/23/2016
Inland Empire Championship Racquetball
Spokane Club - Downtown - Spokane , WA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:AFewMillionDollars@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WA Racquetball Events

Washington Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

11

Single Elimination

Todd Mathison

Andrew Conti

Andy Ekblad

Carey Wells

Rich Carver

Ryan Stoyko

Hollie Scott

Luke Rice

cMO

Men's Singles

Open Consolation

7

Single Elimination

Rich Carver

Ceeman Vellaithurai

Kyle Orthmeyer

Esteban Rodriguez-Marek

ME

Men's Singles

Elite

11

Single Elimination

Joel Maroney

Kyle Orthmeyer

Hollie Scott

Ceeman Vellaithurai

Neal Heggen

Todd Gibson

Diego Rodriguez

Tony DeGiorgio

cME

Men's Singles

Elite Consolation

7

Single Elimination

Tony DeGiorgio

Diego Rodriguez

Todd Gibson

Neal Heggen

Cody Weiss

Kyle Swain

Ty Bruner

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Myron Hodgson Ii

Martin Maquivar

Chuck Tanner

Kyle Swain

Ivars Blums

Ty Bruner

Darryl Micek

Michael Meyer

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Ivars Blums

Steve Socha

Darryl Micek

Jamie Almquist

Matthew Skeate

Brad Hukriede

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Greg Matthews

Ivars Blums

Ron Hansen

Chris Corigliano

Hannah Carver

Ben Bernhard

Megan Carver

Matthew Skeate

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Hannah Carver

Stephen Smith

Shawna Sheehan

Dalton Montoya

Jacob Greenberg

Ben Bernhard

Megan Carver

B18

Boy's Singles

18 and Under

2

Round Robin

Dalton Montoya

Jacob Greenberg

M19

Men's Age Singles

19+

1

Round Robin

Matthew Skeate


Men's Singles

Men's 21 & Under

3

Round Robin

Dalton Montoya

Jacob Greenberg

Matthew Skeate

Men's Age Singles

50+ A/B

5

Single Elimination

Chuck Tanner

Ivars Blums

Brad Pears

Jamie Almquist

Men's Age Singles

50+ Open/A

2

Single Elimination

Tony DeGiorgio

Darryl Micek

Men's Age Singles

60+

2

Single Elimination

Neal Heggen

Dirk Van Hees

Men's Age Singles

Men's 50+ Elite/A

9

Single Elimination

Tony DeGiorgio

Neal Heggen

Chuck Tanner

Dirk Van Hees

Ivars Blums

Darryl Micek

Brad Pears

Jamie Almquist

Men's Age Singles

Men's 50+ Elite/A Consolation

5

Single Elimination

Wayne Perepolkin

Brad Pears

Darryl Micek

Ivars Blums

Men's Age Singles

70+

6

Single Elimination

James Troutt

Bob Stoyko

Don Makela

Don Holzer

Peter Thewlis

Ray Cottrell

Men's Age Singles

70+ Consolation

4

Single Elimination



Don Makela

Don Holzer

MOD

Men's Doubles

Open

5

Round Robin

Rich Carver / Andrew Conti

Joel Maroney / Andy Ekblad

Todd Mathison / Carey Wells

Luke Rice / Ryan Stoyko

Esteban Rodriguez-Marek / Diego Rodriguez

MED

Men's Doubles

Elite

6

Single Elimination

Tony DeGiorgio / Kyle Orthmeyer

Carlos Scott / Todd Gibson

Steve Socha / Dale Johnson

Neal Heggen / Diego Rodriguez

Michael Mayer / Justin Przybyla

Aziz Makhani / Cody Weiss

Men's Doubles

Elite Consolation

2

Single Elimination

Michael Mayer / Justin Przybyla

Aziz Makhani / Cody Weiss

MAD

Men's Doubles

A

9

Single Elimination

Darryl Micek / Myron Hodgson Ii

Aziz Makhani / Brad Hukriede

Chuck Tanner / Dirk Van Hees

Brad Pears / Wayne Perepolkin

Bob Brown / Dale Johnson

Justin Przybyla / Michael Mayer

Michael Meyer / Martin Maquivar

MBD

Men's Doubles

B

3

Single Elimination

Greg Matthews / Stephen Smith


Men's Doubles

Men's A/B Doubles

12

Single Elimination

Darryl Micek / Myron Hodgson Ii

Aziz Makhani / Brad Hukriede

Chuck Tanner / Dirk Van Hees

Brad Pears / Wayne Perepolkin

Bob Brown / Dale Johnson

Justin Przybyla / Michael Mayer

Greg Matthews / Stephen Smith

Michael Meyer / Martin Maquivar

Men's Doubles

Men's A/B Doubles Consolation

8

Single Elimination

Michael Meyer / Martin Maquivar

Justin Przybyla / Michael Mayer

Dalton Montoya / Jacob Greenberg

John Mummery / Grant Wolfe

Chris Corigliano / Ron Hansen

Jamie Almquist / Peter Nauditt

Men's Doubles

60+

4

Round Robin

Bob Stoyko / James Troutt

Don Holzer / Ray Cottrell

Don Makela / Peter Thewlis

John Mummery / Grant Wolfe

WA

Women's Singles

A

2

Round Robin

Shawna Sheehan

Megan Carver

WB

Women's Singles

B

1

Round Robin

Marylou Gremes


WAB

Women's Singles

Women's A/B Singles

3

Round Robin

Shawna Sheehan

Megan Carver

Marylou Gremes

MXD

Mixed Doubles

Mixed Doubles

5

Round Robin

Shawna Sheehan / Dale Johnson

Marylou Gremes / Carlos Scott

Megan Carver / Justin Przybyla

Hannah Carver / Michael Mayer

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Myron J. Hodgson II, CPA
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions