Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th
 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Pedro Castro

Nicolas Bousquet

Tommy Murray

Francis Guillemette

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Michael Leduc

Dylan Scattolon

Patrick Charron

Richard Larivee

 

ME

Men's Singles

Elite

17

Single Elimination

Jacques Demers

Jean Nolet

Dylan Scattolon

Jerome Normand

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

9

Single Elimination

Simon Comeau

Christian Boudreau

Glenn Leclerc

Charles Bedard

 

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

Daniel Tremblay

Robert Melancon

Stephane Parent

Daniel Turbide

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Jean-Marc Désy

Gilles Potvin

Jean-Marc Gravel

Nathan Jauvin

 

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Simon Br Roy

Michel Genest

Juliette Parent

Murielle Boivin

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Sylvain Tom

Logan Boudreau

Lisa Lajoie

Marjolaine Parent

 

HCD

Men's Singles

HC/D

5

Single Elimination

Raphael Demers

Ghislain Belanger

Raphael Guillemette

Luc Bibeau

 

Men's Singles

HC/D Consolation

3

Single Elimination

Raphael Guillemette

Alex Pelletier

 

Men's Age Singles

H40/50

3

Round Robin

Michel Plante

Glenn Leclerc

Michel Simard

 

Men's Age Singles

60+

3

Round Robin

Bobby Lamontagne

Pierre Gareau

Marius Menard

 

WA

Women's Singles

A

10

Single Elimination

Jessica Leduc

Ofelia Wilscam

Marika Demers

Julie Mathieu

 

cWA

Women's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Tamara Wilscam

Chloe Jauvin

Nathalie Paquin

Isabelle Lamoureux

 

JA

Junior Singles

A

5

Single Elimination

Chloe Jauvin

Patrick Plamondon

Malik Bedard

Arnaud Bedard

 

cJA

Junior Singles

A Consolation

3

Single Elimination

Malik Bedard

Marc-Olivier Charron

 

Junior Singles

Multibounce

3

Round Robin

Malik Bedard

Arnaud Bedard

Elie Guillemette

 

DO

Doubles

Open

3

Round Robin

Nicolas Bousquet / Tommy Murray

Pedro Castro / Patrick Charron

Francis Guillemette / Michael Leduc

 

DE

Doubles

Elite

6

Single Elimination

Jean Nolet / Martin Sauve

Alain Meilleur / Daniel Turbide

Jerome Normand / Simon Comeau

Charles Bedard / Richard Caron

 

DA

Doubles

A

6

Single Elimination

Robert Melancon / Daniel Tremblay

Jean-Marc Gravel / Jean-Marc Désy

Nathan Jauvin / Kody Boudreau

Andre Dusablon / Christian Pouliot

 

DB

Doubles

B

5

Single Elimination

Pierre Gareau / Jocelyn Remillard

Michel Genest / Donald Dery

Marius Menard / Denys Hawey

Sylvain Tom / Simon Br Roy

 

DD

Doubles

D

6

Single Elimination

Raphael Demers / Raphael Guillemette

Julie Mathieu / Maria Elena De Sanzo Wilscam

Tamara Wilscam / Ofelia Wilscam

Jessica Leduc / Alex Pelletier

 

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

5

Single Elimination

Valerie Fallu / Martin Sauve

Juliette Parent / Sean Sauve

Stephane Parent / Murielle Boivin

Marjolaine Parent / Christian Boudreau

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th

R2sports.com
Canada Racquetball / R2Sports Software
Racquetball.ca