Wintergreen

Racquetball Tournament 2/1/2019 - 2/3/2019
Wintergreen
SportFit Total Fitness Racquet Club - Laurel, MD USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:peakracquetball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MD Racquetball Events

Maryland Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Mauricio Zelada

Maurice Miller

David Austin

Thomas Gerhardt

Masiel Rivera

Troy Warigon

Dylan Pruitt

David Zinni

ME

Men's Singles

Elite

16

Single Elimination

Alejandro Massuet

Maria Renee Rodriguez

Greg Caruso

Marcos Quinteros

Tolulope Ige

William Smith

Takashi Yamashita

Sam Loggins

MA

Men's Singles

A

18

Single Elimination

Kevin Goulet

Angel Rosa

Tolulope Ige

Felix Rocha

Steven Shapiro

Angel Arce Iporre

Phillip Fowler

Christopher Ruano

MB

Men's Singles

B

20

Single Elimination

Noli Nalda

Brent Robinson

Dan Spiro

Phillip Fowler

Steven War

Ashok Aleti

Richard Gedney

Brandon Bellotti

MC

Men's Singles

C

15

Single Elimination

Benjamin Starr

Jose Londono

Greg Dion

E. Alexander Brooks

Ben Greenstein

Irene Abdou

Tamer Mahmoud

Pierce Smith

WO

Women's Singles

Open

8

Single Elimination

Masiel Rivera

Maria Renee Rodriguez

Cassi Lee

Abril Prado

Shannon Feaster

Casey Hafford

Danielle Emerson

Karen Morton

WE

Women's Singles

Elite

4

Round Robin

Joy Mattocks

Jerenda Haynes

Joanna Lombardi

Casey Hafford

WA

Women's Singles

A

4

Single Elimination

Casey Hafford

Tracie Valentine

Irene Abdou

Lynette Revollo

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Maurice Miller / Troy Warigon

Dylan Pruitt / Thomas Gerhardt

Derrick Girouard / Mike Spiro

Angie Savage / Sergio Rivera Shimoida

Greg Caruso / David Austin

Stanley Arnold / Jon Flahart

MED

Men's Doubles

Elite

15

Single Elimination

Abril Prado / Alejandro Massuet

Erick Perez / William Smith

Tyler Aldinger / Derrick Girouard

Takashi Yamashita / Michael Engle

Lewis Williams / Anthony Suede Harris

Jeremiah Smith / Paul Smith Jr

Felix Rocha / Marcos Quinteros

Mark Baron / Mike Grisz

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Tavares Patton / Jai Jennings

Tirrell Green / Christopher Ruano

Brandon Bellotti / Noli Nalda

Paul Smith Jr / Paul Smith Sr

MBD

Men's Doubles

B

6

Single Elimination

Brandon Bellotti / Noli Nalda

Ashok Aleti / Rick Schafer

Peter Georgelakos / Tirrell Green

Edward Brooks / E. Alexander Brooks

Steven Rivera / Amit Trasi

Pierce Smith / Paul Smith Sr

MCD

Men's Doubles

C

4

Round Robin

Dan Spiro / Hal Spiro

Vicki Hopkins / Amit Trasi

Elvie Soeprapto / Mikki Cottet

Pierce Smith / Ethan Smith

WED

Women's Doubles

Elite

4

Round Robin

Jerenda Haynes / S. A.

Tamika Holman / Alice Wilson

Joy Mattocks / Sharon McNeill

Joanna Lombardi / Maddie Melendez

Mixed Doubles

Open

5

Single Elimination

Maurice Miller / Masiel Rivera

Chance Manley / Troy Warigon

Cassi Lee / David Zinni

Angie Savage / Sergio Rivera Shimoida

Abril Prado / Dylan Pruitt

Mixed Doubles

Elite

11

Single Elimination

Karen Grisz / Mike Grisz

Kevin Goulet / Joanna Lombardi

Mikki Cottet / Mike Spiro

Tamika Holman / Jai Jennings

Anthony Suede Harris / Chance Manley

Tony Santora / Joy Mattocks

Gerard Camargo / Alice Wilson

Erick Perez / Maddie Melendez

Mixed Doubles

A

8

Single Elimination

Carol Gotthard / Jai Jennings

Stanley Arnold / Janice Ryan-Arnold

Angel Arce Iporre / Lynette Revollo

Fitzroy Williams / Vicki Hopkins

Gilbert Mackall / Melissa Brown

Tavares Patton / Elvie Soeprapto

Kenneth Joy / Sharon McNeill

Mikki Cottet / Angel Rosa

XBC

Mixed Doubles

B / C

4

Round Robin

Dan Spiro / Melissa Brown

Irene Abdou / Steven War

Anthony Walker / Elvie Soeprapto

Steven Rivera / Vicki Hopkins

Men's Age Singles

35/40/45 +

12

Single Elimination

David Austin

Alejandro Massuet

Derrick Girouard

David Zinni

Brett Lane

Erick Perez

Kenneth Redman

Takashi Yamashita

Men's Age Singles

55+

4

Single Elimination

Steven Simpson

Mike Grisz

Marcos Herboso

Men's Age Singles

60/65/70+

3

Round Robin

Steven Shapiro

Ed Krest

Steven Simpson

Men's Age Singles

All A

4

Round Robin

Kevin Goulet

Ashok Aleti

Carlos Wilderbrathwaite

Gilbert Mackall

Men's Age Singles

All B

9

Single Elimination

Gilbert Mackall

Dirksen Bauman

Steven War

Brent Robinson

Todd Keplinger

Anthony Walker

Todd Miller

Jose Londono

Men's Age Singles

All M/W C

3

Round Robin

Amit Trasi

Ben Greenstein

Monica Merkel

Men's Doubles

Centurion open/A

3

Round Robin

Lewis Williams / Anthony Suede Harris

Ed Krest / Fitzroy Williams

Joy Mattocks / Kenneth Joy

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions