20th Annual Racquet For The Cure Denver

Racquetball Tournament 2/1/2019 - 2/2/2019
20th Annual Racquet For The Cure Denver
Highlands Ranch Rec Center @ Northridge - Highlands Ranch/Littleton, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:iamacoach@msn.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

WO

Women's Singles

Open

3

Round Robin

Chantel Anderson

Micky Richer

Nicole Cordova

WE

Women's Singles

Elite

3

Round Robin

Alyssa Street

Taryn Boomgaard

Alex Clymer

Women's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Shirley Parsons

Mary Jane Boese

Women's Singles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Lysa Hixson

Heather Zadra

WC

Women's Singles

C

5

Round Robin

Rachel Washam

Karen Childs

April Johannesen

Tammy Rieke

Linda Torres-Winters

Women's Singles

D / Novice

4

Round Robin

Ranjani Koushik

Angela Garcia

Isabel Pan

Gabby Guentert

Women's Doubles

Open/Elite

5

Round Robin

Aleana Lynne / Chantel Anderson

Alex Clymer / Alyssa Street

Micky Richer / Taryn Boomgaard

Marcia Richards / Shirley Parsons

Mary Jane Boese / Nicole Cordova

Women's Doubles

A/B

5

Round Robin

Khyathi Velpuri / Heather Zadra

Kathleen Erickson / Lysa Hixson

Diane Wilkison / Lucy Jirik

Whitney Wantuck / Virginia Brunetti

Paula Postma / Helena Ferrier

WCD

Women's Doubles

C

6

Round Robin

Karen Childs / April Johannesen

Tammy Rieke / April Settell

Dana Metelko / Lara Cosenza

Rachel Washam / Sindy Wise

Angela Garcia / Shelley McMillion

Mikayla Postma / Linda Torres-Winters

Mixed Doubles

Open/Elite

4

Round Robin

Chantel Anderson / C J Sanders

Micky Richer / Michael Nigro

Nicole Cordova / Jorge Cuellar

Alyssa Street / Hrishikesh Sane

Mixed Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Diane Wilkison / Jim McHale

Paula Postma / Vikram Pathrojuthri

Mixed Doubles

B

4

Round Robin

Helena Ferrier / Scott Jackson

Lysa Hixson / Jesse Krueger

Sindy Wise / Justin Gilman

Philip Gaerlan / Heather Zadra

MA

Men's Singles

A

5

Round Robin

Vikram Pathrojuthri

Joel Roberts

Steve Cox

Edgar Loya

Ray Cornell

MB

Men's Singles

B

4

Round Robin

Wi Haas

Dylan Inskeep

Scott Thornton

Matthew Wiley

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Antonio Zamora

Dom Molloy

Aldo Trevizo

Phillip Aronoff

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

C J Sanders / David Guentert

Michael Nigro / Lou Trignani

Jorge Cuellar / Andre Brown

Jim McHale / Byron Thompson

Men's Doubles

Elite/A

3

Round Robin

Al Martinez / Hrishikesh Sane

Darren Bishop / John Hulick

Steve Cox / Kerry Rohweder

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Dom Molloy / Wi Haas

Scott Jackson / Jesse Krueger

Matthew Wiley / Scott Thornton

HS

High School

High School

5

Round Robin

Jason Evans

Oliver Dean

Levi Pinkert

Ranjani Koushik

Gabby Guentert

Mixed Doubles

A Playoff #2

2

Single Elimination

Lori Inskeep / Dylan Inskeep

Kathleen Erickson / Al Martinez

Mixed Doubles

A Playoff #3

2

Single Elimination

Aleana Lynne / Kerry Rohweder

Khyathi Velpuri / Seshu Velpuri

Mixed Doubles

A Playoff #4

2

Single Elimination

Shirley Parsons / Jason Krueger

Dom Molloy / Taryn Boomgaard

Mixed Doubles

A Playoff #5

2

Single Elimination

Virginia Brunetti / Wil Swindler

Maria Small / Bryan Small

Women's Singles

A Playoff #2

2

Single Elimination

Khyathi Velpuri

Amy Mueller

Women's Singles

A Playoff #3

2

Single Elimination

Whitney Wantuck

Lucy Jirik

Women's Singles

B Playoff #2

2

Single Elimination

Helena Ferrier

Mikayla Postma

Women's Singles

B Playoff #3

2

Single Elimination

Dana Metelko

Shelley McMillion

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions