Racquetball Tournament 1/26/2019 - 1/26/2019
Delaware State Doubles
Kirkwood Fitness & Racquetball Club - Wilmington, De., DE USA

 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:delaware.racquetball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

DE Racquetball Events

Delaware Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

M17

Mens

M17

4

Single Elimination

Brian Ahern / Mike Gaffney

Pierre Jaquet / Wyatt Lee

Carl Diaz / Dylan Pruitt

David Austin / Mike Spiro

Men's Doubles

40+

7

Single Elimination

Damon Chandler / Bryan Gray

Erick Perez / William Smith

Brian Goldstein / Marty Hammond

Joe Christiano / Mike Schadler

Jon Flahart / Steven Harper

Edward Cwiertniewicz / Joel Pratt

Bob Debarge / Michael Matiash

Men's Doubles

50+

4

Single Elimination

James Kressly / Mike Schadler

Eric Robinson / Michael Limsky

Daron Boyd / Nick Downey

Donald Bender / Paul Cressman

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

James Kressly / Paul Cressman

Jacob Hartz / Michael Matiash

Daron Boyd / Nick Downey

Edward Cwiertniewicz / Joel Pratt

Carolin Trott / Mark Jacobs

Daniel Torres / Valentin Ortiz

Adam Mason / Steven Stites

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Daniel Torres / Valentin Ortiz

Adam Mason / Steven Stites

Jeff Zegna / Ross Keroes

MOD

Men's Doubles

Open

12

Single Elimination

Seth Parker / Jason Colangelo

Brian Ahern / Mike Gaffney

Jamie Hopkins / Phil Laduke

Carl Diaz / Dylan Pruitt

Brian Goldstein / Marty Hammond

Pierre Jaquet / Wyatt Lee

Angie Savage / Sergio Rivera Shimoida

Erick Perez / William Smith

MIX

Mixed Doubles

Mixed Doubles

4

Single Elimination

Angie Savage / Sergio Rivera Shimoida

Carolin Trott / Mark Jacobs

Bob Debarge / Dina Alwan

Gustina Davitt / Jacob Hartz

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions