Royal Glenora New Years Open

Squash Tournament 1/9/2009 - 1/11/2009
Royal Glenora New Years Open
Royal Glenora Club - Edmonton, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jeff.williams@royalglenora.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

MAB

Men's Open/A

A Blue

8

Olympic Format

Patrick Binns

Brooke Rothwell

MAG

Men's Open/A

A Gold

24

Olympic Format

Blake Reinson

Jeff Williams

MAR

Men's Open/A

A Red

8

Olympic Format

Cale Williams

Keith Szautner

MAW

Men's Open/A

A White

4

Olympic Format

Stefan Guse

Kevin Duff

MBB

Men's Singles

B Blue

8

Olympic Format

TJ Townsend

Scott Anderson

MBG

Men's Singles

B Gold

24

Olympic Format

Rick Sereda

Dan Filaferro

MBR

Men's Singles

B Red

8

Olympic Format

Marc Roy

Jackson Mcconnell

MBW

Men's Singles

B White

4

Olympic Format



MCB

Men's Singles

C Blue

8

Olympic Format

Rainbow Williams

Mike Kolesnikov

MCG

Men's Singles

C Gold

22

Olympic Format

Brian Maraj

Adrian De Vries

MCR

Men's Singles

C Red

6

Olympic Format



MCW

Men's Singles

C White

2

Olympic Format



MDB

Men's Singles

D Blue

4

Olympic Format

Myron Hawryluk

Rick Bronson

MDG

Men's Singles

D Gold

19

Olympic Format

Jeremie Roy

Geoffrey Rutherford

MDR

Men's Singles

D Red

11

Olympic Format

Jeremy Browning

Matthew Borgstrom

MDW

Men's Singles

D White

4

Olympic Format



WAB

Women's Singles

A Blue

4

Olympic Format

Andrea Woo

Tamara Linklater

WAG

Women's Singles

A Gold

12

Olympic Format

Kelsey Ross

Miranda Linklater

WAR

Women's Singles

A Red

4

Olympic Format



WBG

Women's Singles

B Gold

8

Olympic Format

Debbie Sonego

Sheenagh Woywitka

WBR

Women's Singles

B Red

4

Olympic Format

Maureen Konrad

Jamie Sonego

WC

Women's Singles

C

6

Round Robin

Melissa Craig

Linzi Martin

WDE

Women's Singles

Womens DE

6

Round Robin

Marianne Lund

Minette Brese

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions