Riverbend Winter Classic

Squash Tournament 2/12/2009 - 2/15/2009
Riverbend Winter Classic
Riverbend Athletic Club  - EDMONTON, AB CAN


 
The Investors Group

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jeff@riverbendclub.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

55M

Men's Age Singles

55

5

Round Robin

Guy McKay

Don Hunter

MAB

Men's Singles

A Bronze

4

Olympic Format

Patrick Binns, Patrick Binns

Steven Graham

MAG

Men's Singles

A Gold

8

Olympic Format

Jeff Sneyd

Andrew Linklater

MAS

Men's Singles

A Silver

2

Olympic Format

Ben Christianson

Phil Scherer

MAY

Men's Singles

A Yellow

2

Olympic Format

Gerrard Mcclellan

Scott Reinson

MBB

Men's Singles

B Bronze

9

Olympic Format

Scott Anderson

Peter Edwards

MBG

Men's Singles

B Gold

17

Olympic Format

Nadr Jomha

Jawad Rashid

MBS

Men's Singles

B Silver

5

Olympic Format

Jon Shalapay

Jim Orchard

MBY

Men's Singles

B Yellow

5

Olympic Format

Joseph Mann

Neal Walkingshaw

MCB

Men's Singles

C Bronze

5

Olympic Format

Murtaza Hazari

Anthony Looy

MCG

Men's Singles

C Gold

9

Olympic Format

Patrick Roy

Mike Kolesnikov

MCS

Men's Singles

C Silver

3

Olympic Format



MCY

Men's Singles

C Yellow

3

Olympic Format

Brian Mogenson


MDB

Men's Singles

D Bronze

16

Olympic Format

Justin Petryk

Jeremy Browning, Jeremy Browning, Jeremy Browning, Jeremy Browning

MDG

Men's Singles

D Gold

25

Olympic Format

Gaby Sonego

Todd Korol

MDS

Men's Singles

D Silver

12

Olympic Format

Gerry Romanic

Chris Williams

MDY

Men's Singles

D Yellow

8

Olympic Format

Mike Wordell

Owen Corus

MEB

Men's Singles

E Bronze

7

Olympic Format

Adam Brady

Darren Yu

MEG

Men's Singles

E Gold

11

Olympic Format

Ron Tychynski

Kevin Finucane

MES

Men's Singles

E Silver

3

Olympic Format

Adam Brady

Shaldun Wilson

MEY

Men's Singles

E Yellow

4

Olympic Format

Marc Willacy

Krishneil Kumar

WAG

Women's Singles

A Gold

7

Olympic Format

Margaret Metcalfe

Jody Nicholson

Women's Singles

B,C,D, Flight Bronze

7

Olympic Format

Margaret Fairbairn

Gwynne Bykowski

Women's Singles

B,C,D, Flight Silver

3

Olympic Format



Women's Singles

B,C,D, Flight Yellow

4

Olympic Format

Jacqlyn Padavell

Georgia Pattison

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions