2009 MS Courthouse of Blues Open Racquetball Tournament

Racquetball Tournament 7/10/2009 - 7/12/2009
2009 MS Courthouse of Blues Open Racquetball Tournament
The Courthouse Racquet and Fitness - Lakeland - JACKSON, MS

 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:CHRISB@MSCOURTHOUSE.COM.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MS Racquetball Events

Mississippi Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

50+ B/C

4

Single Elimination

Ben Howell

Sammy Young

Steve Garrett

Perry Dew

Men's Age Singles

60+

4

Single Elimination

Clarence Simmons

Rusty Lundy

Leland Rogers

Perry Dew

MAD

Men's Doubles

A

4

Single Elimination

William Ray / UNKNOWN

Guy Keller / Trey Wertz

Daniel Garrett / Jeff Callender

Anthony Zeringue / Arthur Chin

Men's Doubles

B / C

28

Single Elimination

Ben Howell / Brian Fremund

Lakee Westbrook / Terry Hatch

Guy Keller / Sammy Young

Amir Hashmat / Andrew Covington

Clarence Simmons / Perry Dew

Danny Lawson / Todd Pryor

Kevin Macon / Lane Cockrell

Zain Husain / Willie Huntley

Men's Doubles

C

6

Single Elimination

David Graves / David Ogletree

Anthony Zeringue / Arthur Chin

Bernard Leblanc / Bradnado Turnquest

Craig Crawford / Phillip Rose

Patrick Genous / Jennifer Burke

Bob Lampley / Lance Mordachini

Men's Doubles

Open / A

23

Single Elimination

Eric Lampley / Richard Mordachini

Albert Schof / Kipp Atwell

Chase Stanley / Joseph Lee

Chris Baker / Felix Marrero

Ronny Gordy / Richard Farrington

Bob Jackson / Monty Simpkins

Kenneth Green Jr. / Zachary Wertz

David Tuminello / Raymond Flowers

MOA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Kenneth Green Jr.

Monty Simpkins

Raymond Flowers

Nick King

Bob Jackson

Dustin Kidder

Felix Marrero

Chase Stanley

MB

Men's Singles

B

18

Single Elimination

Brian Fremund

William Ray

David Ogletree

David Graves

Amir Hashmat

Danny Lawson

Rusty Lundy

Kevin Macon

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Zain Husain

Todd Pryor

Daniel Garrett

Phillip Rose

MC

Men's Singles

C

16

Single Elimination

Terry Hatch

Bradnado Turnquest

Stoney Wilbourn

Joel Pastorek

Tony Phillips

Barrett Gutter

Patrick Genous

Patricia Schof

MCD

Men's Singles

D

7

Single Elimination

Willie Huntley

Lance Mordachini

Patricia Schof

Jennifer Burke

Leland Rogers

Quade Howell

Ryan Methvin

MO

Men's Singles

Open

20

Single Elimination

Rusty Powell

Richard Mordachini

Kipp Atwell

Joseph Lee

Ronny Gordy

Zachary Wertz

David Hartman

Eric Lampley

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions