World Health Club Junior Open

Squash Tournament 10/16/2009 - 10/18/2009
World Health Club Junior Open
Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jonathanh@worldhealthclub.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Boy's Singles

Boys U 19 / 17 Bronze

8

Olympic Format

Chad Hinchey

Adrian De Vries

Boy's Singles

Boys U 19 / 17 Gold

16

Olympic Format

Blake Reinson

Tyler Lee

Boy's Singles

Boys U 19 / 17 Silver

4

Olympic Format

Neil Pohlman

Philip Auer

Boy's Singles

Boys U 19 / 17 Yellow

4

Olympic Format

Danielle Letourneau

Melina Turk

Boy's Singles

Boys U 19/17/15 Novice Bronze

6

Olympic Format

Rhyce Prescod

Harrison Laborde

Boy's Singles

Boys U 19/17/15 Novice Gold

10

Olympic Format

Ian Sefton

Quinton Laborde

Boy's Singles

Boys U 19/17/15 Novice Silver

4

Olympic Format

Cole Peterson

Stefan Sura

Boy's Singles

Boys U 19/17/15 Novice Yellow

2

Olympic Format



Boy's Singles

Main Division Under 11

6

Round Robin

Aaron Kunik

Maxwell Souchereau

Boy's Singles

Main Division Under 13 Bronze

7

Olympic Format

Liam Mckay

Paul Gunn

Boy's Singles

Main Division Under 13 Gold

14

Olympic Format

Michael Mehl

Nathan Lao

Boy's Singles

Main Division Under 13 Silver

3

Olympic Format

Brett Schille

Charlie Mallory

Boy's Singles

Main Division Under 13 Yellow

4

Olympic Format

Geordie Laird

Michael Banks

Boy's Singles

Main Division Under 15 Bronze

6

Olympic Format

Graham Kerford

Brendan Ross

Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold

10

Olympic Format

Devin Hinchey

John Buck

Boy's Singles

Main Division Under 15 Silver

2

Olympic Format

Adam Banks

Ryan Delorme

Boy's Singles

Main Division Under 15 Yellow

2

Olympic Format

Jeremy Knaack

Jeremy Truscott

Boy's Singles

Novice Division Under 11

8

Round Robin

Duncan Grace

Caleb Morin

Boy's Singles

Novice Division Under 13

7

Round Robin

Bobby Cragg

Conaire Kehoe

Girl's Singles

G U15/13/11 Novice Bronze

8

Olympic Format

Nathalie Edmunds

Jennifer Schwartz

Girl's Singles

G U15/13/11 Novice Gold

14

Olympic Format

Dominique Jure

Margie Grace

Girl's Singles

G U15/13/11 Novice Silver

3

Olympic Format

Gillian Chick


Girl's Singles

G U15/13/11 Novice Yellow

3

Olympic Format

Rhiannon Breen

Logan Mcintyre

Girl's Singles

Girls Main Bronze

8

Olympic Format

Tara Shannon

Katherine Clark

Girl's Singles

Girls Main Gold

16

Olympic Format

Brooke Ruskin

Evelyn Moorhouse

Girl's Singles

Girls Main Silver

4

Olympic Format

Keira Schnell

Maris Clapperton

Girl's Singles

Girls Main Yellow

4

Olympic Format

Sarah Nesbitt

Emilie Heaton

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions