University of Alberta 2010 Open

Squash Tournament 3/12/2010 - 3/14/2010
University of Alberta 2010 Open
University of Alberta Van Vliet Squash Club - Edmonton, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:ndhall@ualberta.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

MBB

Men's Singles

B Bronze

16

Olympic Format

Alan Ditschun

Greg Schoepp

MBG

Men's Singles

B Gold

25

Olympic Format

Kevin Duff

Jawad Rashid

MBS

Men's Singles

B Silver

13

Olympic Format

Jackson Mcconnell

David Linklater

MBY

Men's Singles

B Yellow

5

Olympic Format

Joshua Gonzalez

Jim Orchard

Men's Singles

C Gold Blue

8

Olympic Format

Mike Ho

Bruce Mcarthur

Men's Singles

C Gold Gold

37

Olympic Format

Mike Wordell

Darren Wight

Men's Singles

C Gold Red

20

Olympic Format

Mike Kolesnikov

Chris Johnson

Men's Singles

C Gold White

13

Olympic Format

Aaron Banmann

Safwan Rafique

MDB

Men's Singles

D Bronze

16

Olympic Format

Kristian Wieclawek

Doug Ducharme

MDG

Men's Singles

D Gold

32

Olympic Format

Jason Waddell

David Mcintyre

MDS

Men's Singles

D Silver

8

Olympic Format

Carey Borchuk

Marc Willacy

MDY

Men's Singles

D Yellow

8

Olympic Format

Rob Music

Terry Tenove

MEB

Men's Singles

E Bronze

16

Olympic Format

Marty Pawlak

Brett Kanuka

MEG

Men's Singles

E Gold

32

Olympic Format

Robert Richardson

Forest Gagnon

MES

Men's Singles

E Silver

8

Olympic Format

Adam Love

Jason Quarrie

MEY

Men's Singles

E Yellow

8

Olympic Format

Darren Yu

Muneeb Ilyas

Men's Singles

Open Bronze

8

Olympic Format

Scott Anderson

Thomas Bedore

Men's Singles

Open Gold

16

Olympic Format

Nathan Hall

Eliot Linklater

Men's Singles

Open Silver

4

Olympic Format

Todds Sigfstead

Andrew Laycock

Men's Singles

Open Yellow

4

Olympic Format

Brooke Rothwell

Louis Wang

Women's Singles

C D Bronze

8

Olympic Format

Cara Kern

Carinne Lamoureux

Women's Singles

C D Classic Plate

4

Single Elimination



Women's Singles

C D Gold

13

Olympic Format

Anita Szeto

Stephanie Mcconnell

Women's Singles

C D Silver

4

Olympic Format

Heather Parrish

Aya Okamoto

Women's Singles

C D Yellow

2

Olympic Format

Mandelle Williams

Isabel Duke

WEB

Women's Singles

E Bronze

8

Olympic Format

Marie Parker

Lara Almhjell

WEC

Women's Singles

E Classic Plate

4

Single Elimination



WEG

Women's Singles

E Gold

15

Olympic Format

Meghan Quaghebeur

Michela Johnson

WES

Women's Singles

E Silver

4

Olympic Format

Lauren Kirillo

Sheila Diduck

WEY

Women's Singles

E Yellow

2

Olympic Format

Ashley Zutz

Amy Poon

OAB

Women's Singles

Open A, B

5

Round Robin

Julie Multamaki

Kristina Jewitt

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Brilliance Dental
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions