Jan Jam / State Doubles

Racquetball Tournament 1/29/2010 - 1/31/2010
Jan Jam / State Doubles
The Courthouse Racquet and Fitness - Lakeland - JACKSON, MS


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:CHRISB@MSCOURTHOUSE.COM.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MS Racquetball Events

Mississippi Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Doubles

40+

12

Single Elimination

Larry Grayson Jr. / James Carothers

Charles Dieth Ii / Sammy Young

Jeff Callender / Daniel Garrett

Anthony Zeringue / Chris Baker

Men's Doubles

50+

6

Round Robin

Sammy Young / Charles Dieth Ii

Bill Deibel / J.d. Dedebant

Perry Dew / Clarence Simmons

Men's Doubles

60+ B

8

Single Elimination

Bob Lampley / David Gross

Clarence Simmons / Perry Dew

Edwin Butler / Sammy Young

Rodger Bergeron / Phillip Rose

MAD

Men's Doubles

A

8

Round Robin

Allen Lawrence / Kenny Arnett

Daniel Garrett / Kevin Macon

David Ogletree / David Graves

Trey Wertz / Guy Keller

MBD

Men's Doubles

B

26

Single Elimination

Lane Cockrell / Kevin Macon

Bob Lampley / David Gross

David Graves / David Ogletree

Clarence Simmons / Guy Keller

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Brad Weinland / Phillip Rose

Andrew Antony / Sean Dedebant

Craig Clement / Michael Broadwell

Craig Clement / Michael Broadwell

MCD

Men's Doubles

C

7

Round Robin

Lance Mordachini / Bob Lampley

Bernard Leblanc / Bradnado Turnquest

Robert Patterson / James Patterson

Edwin Butler / UNKNOWN

MOD

Men's Doubles

Open

8

Round Robin

Joseph Lee / John Davis

Richard Mordachini / Bob Jackson

Albert Schof / Kipp Atwell

Zachary Wertz / Kenneth Green Jr.

MA

Men's Singles

A

2

Single Elimination

George Henshaw

Kevin Macon

MBP

Men's Singles

B

6

Pool Play

Aamir Hashmat

Michael Broadwell

Craig Clement

Andrew Antony

MCP

Men's Singles

C

6

Pool Play

Bradnado Turnquest

Sean Dedebant

Andrew Antony

Lance Mordachini

Men's Singles

Open / A

8

Pool Play

Joseph Lee

Zachary Wertz

Kipp Atwell

John Davis

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions