Alberta Closed

Squash Tournament 2/24/2011 - 2/27/2011
Alberta Closed
The Glencoe Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:squash@glencoe.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Singles

Level 1 Bronze

4

Olympic Format



Men's Singles

Level 1 Gold

8

Olympic Format

Andrew Schnell

Andrew McDougall

Men's Singles

Level 1 Silver

2

Olympic Format

Graeme Schnell

Grayson Witcher

Men's Singles

Level 1 Yellow

2

Olympic Format

Michael Brook

Brennan Wares

Men's Singles

Level 2 Bronze

8

Olympic Format

Trevor Slaughter

Ron Prescod

Men's Singles

Level 2 Gold

16

Olympic Format

Tyler Lee

Dustin Paisley

Men's Singles

Level 2 Silver

4

Olympic Format

Cale Williams

Ciaran Godfrey

Men's Singles

Level 2 Yellow

4

Olympic Format

Nathan Pruden

Richard Mottram

Men's Singles

Level 3 Bronze

8

Olympic Format

Krish Saxena

Stephen Kaltenhauser

Men's Singles

Level 3 Gold

16

Olympic Format

Alex Scherer

Neil Pohlman

Men's Singles

Level 3 Silver

4

Olympic Format

Brendan Pruden

Louis Wang

Men's Singles

Level 3 Yellow

3

Olympic Format

Rod McDougall

John Torode

Men's Singles

Level 4 Bronze

8

Olympic Format

Tylor Volk

Kiefer Waite

Men's Singles

Level 4 Gold

16

Olympic Format

Nathan Lao

Brent Brooker

Men's Singles

Level 4 Silver

4

Olympic Format

Tyler Townsend

David Henderson

Men's Singles

Level 4 Yellow

4

Olympic Format

Jordan Barker

Julian Midgley

Men's Singles

Level 5 Bronze

4

Olympic Format

Keith Wellon

Gavin Kraemer

Men's Singles

Level 5 Gold

8

Olympic Format

Doug Macdonald

Robert Williams

Men's Singles

Level 5 Silver

2

Olympic Format

Nathan Tovell

Doug Bruce

Men's Singles

Level 5 Yellow

2

Olympic Format

John Lapointe

Paul Gunn

M6L

Men's Singles

Level 6

5

Round Robin

Mike Verney

Scott Wickens

Women's Singles

Level 1 Bronze

4

Olympic Format

Andrea Lessard

Denise Hartley

Women's Singles

Level 1 Gold

8

Olympic Format

Danielle Letourneau

Kathy Conquergood

Women's Singles

Level 1 Silver

2

Olympic Format

Lindsay Auld

Erin Roberts

Women's Singles

Level 1 Yellow

2

Olympic Format

Miranda Linklater

Margaret Metcalfe

Women's Singles

Level 2 Bronze

4

Olympic Format

Jodi Beaugrand

Kate Poovong

Women's Singles

Level 2 Gold

8

Olympic Format

Joy Dunbar

Jennifer Macaulay

Women's Singles

Level 2 Silver

2

Olympic Format

Emma Kent

Heather Sefton

Women's Singles

Level 2 Yellow

2

Olympic Format

Stephanie McConnell

Shelley Rogers

W3L

Women's Singles

Level 3

4

Round Robin

Maris Clapperton

Linda Marcellus

W4L

Women's Singles

Level 4

4

Round Robin

Giselle Martinez

Shirine Lund

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions