Tennis Tournament 9/10/2011 - 9/11/2011
Reno Tennis Center Junior Satellite Tournament
Reno Tennis Center - Reno, NV USA


 

TENNIS EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:renotenniscenter@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Tennis event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Boys Doubles

16 and Under Challenger

8

Single Elimination

Ian Rinehart / Trevor Livingston

Mitch Fox / Robert Nilson

Alex Brown / Jared Manning

Patrick Livingston / Nick Rinehart

Boys Doubles

18 and Under Challenger

8

Single Elimination

Anthony Castelli / Graham Harris

Nicholas Wesely / Steven Day

Boy's Singles

10 and Under Challenger

2

Single Elimination

Ross Brown

Ben Smith

Boy's Singles

12 and Under Challenger

9

Single Elimination

Tim Zagar

Natale ( Nat) Castelli

Patrick Livingston

Lucas Colfer

Glenn Bydalek

Evan Hamilton

Boy's Singles

14 and Under Challenger

4

Single Elimination

Trevor Livingston

Natale ( Nat) Castelli

Ari Gupta

Marquise Green

Boy's Singles

16 and Under Challenger

10

Single Elimination

Joe Berry

Jacob Lokshin

Brett Dornberger

Ian Rinehart

Michael Berry

Cody Tindel

Boy's Singles

18 and Under Challenger

7

Single Elimination

Graham Harris

Anthony Castelli

Sashank Kandhadai

Ernesto Lopez

Damian Martinez

Girls Doubles

14 and Under Challenger

12

Single Elimination

Andrea Martinez / Cheyenne Schula

Brittany Leonard / McKenna Le Vitt

Hannah Kip / Sydney Smyth

Clara Bachman / Victoria Palacios

Girls Doubles

18 and Under Challenger

16

Single Elimination

Bailie Reinhardt / Rachel Warner

Dafne Toledano / Patzy Martinez Perez

Diana Bandel / Shaina Cailles

Kylie Ojers / Sheridan Ojers

Kaley Davis / Sloan Walker

Madeleine Bydalek / Rebecca Doyle

Girl's Singles

12 and Under Novice

5

Single Elimination

Hannah Kip

Sydney Smyth

Macy Brown

Girl's Singles

14 and Under Challenger

16

Single Elimination

McKenna Le Vitt

Alli Warner

Brittany Leonard

Sasha Edmunds

Andrea Martinez

Meta Zagar

Girl's Singles

16 and Under Challenger

6

Single Elimination

Kennedy Zaccheo

Jacqueline Brown

Rebekah Palacio

Olivia Lane

Girl's Singles

18 and Under Challenger

11

Single Elimination



Shaina Cailles

Ningxin Wang

Taylor Grogan

Diana Bandel

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Tennis Event Information | Tennis Event Sponsors | Tennis Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions