World Health Junior Open

Squash Tournament 10/21/2011 - 10/23/2011
World Health Junior Open
Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jhill@worldhealth.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Boy's Singles

Boys U11M, U11N Bronze

7

Olympic Format

Jarrett Peris

David Cragg

Boy's Singles

Boys U11M, U11N Gold

11

Olympic Format

Lynden Grandberg

Tyson Schille

Boy's Singles

Boys U11M, U11N Silver

3

Olympic Format

Erik Torhjelm

Kiegan Groot

Boy's Singles

Boys U11M, U11N Yellow

2

Olympic Format

Carson Eades

Colin Mahon

Boy's Singles

Boys U13N, U15N Bronze

4

Olympic Format

Murray Huck

Connor Simpson

Boy's Singles

Boys U13N, U15N Gold

8

Olympic Format

Jay Peris

Colin Eades

Boy's Singles

Boys U13N, U15N Silver

2

Olympic Format

Philip Ketchum

Brandon Michael

Boy's Singles

Boys U13N, U15N Yellow

2

Olympic Format

Liam Swain

Benjamin Arthurs

Boy's Singles

Boys U17, U19 Bronze

8

Olympic Format

Michael Chick

Quinn Boeker - Thomas

Boy's Singles

Boys U17, U19 Gold

13

Olympic Format

Graham Kerford

Adrian De Vries

Boy's Singles

Boys U17, U19 Yellow

4

Olympic Format

Derron Lamb

BYE

Boy's Singles

Main Division Under 13

7

Round Robin

William Kuhn

Duncan Grace

Boy's Singles

Main Division Under 15 Bronze

8

Olympic Format

Brock Janzer

Nicholas Pruden

Boy's Singles

Main Division Under 15 Gold

15

Olympic Format

Thomas King

Aaron Kunik

Boy's Singles

Main Division Under 15 Silver

4

Olympic Format

Geordie Laird

Jeremy Robinson

Boy's Singles

Main Division Under 15 Yellow

4

Olympic Format

Benjamin Churchill

Bobby Cragg

Girl's Singles

Girls U13M, U13N, U11M

5

Round Robin

Amelia Knapp

Paige Jackson

Girl's Singles

Girls U19M, U17M, U17N, U15M Bronze

6

Olympic Format

Maris Clapperton

Gillian Chick

Girl's Singles

Girls U19M, U17M, U17N, U15M Gold

10

Olympic Format

Tara Shannon

Hannah Treleaven

Girl's Singles

Girls U19M, U17M, U17N, U15M Silver

2

Olympic Format

Jenna Sherven

Laura Huck

Girl's Singles

Girls U19M, U17M, U17N, U15M Yellow

4

Olympic Format

Emilie Heaton

Lauren Cottle

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions