19th Annual Edmonton Women's Weekend

Squash Tournament 2/2/2012 - 2/5/2012
19th Annual Edmonton Women's Weekend
Royal Glenora Club - Edmonton, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:leagueadmin@shaw.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Girl's Singles

Novice Division Under 11

4

Round Robin

Anna Hobart

Molli Hay

Girl's Singles

Novice Division Under 13

3

Double Round Robin

Halle Singh

Gabrielle Morin

Girl's Singles

Novice Division Under 13

0

Round Robin



Girl's Singles

U15/U17 Novice Playoff #2

2

Single Elimination

Carolyn Binns

Alexa Kjenner

Women's Singles

4.5 Blue

4

Olympic Format

Ruth Bak

Carolyn Spotowski

Women's Singles

4.5 Gold

16

Olympic Format

Emily Gauthier

Maria Cherkaoui

Women's Singles

4.5 Red

8

Olympic Format

Jenna Glackin

Jacqlyn Padavell

Women's Singles

4.5 White

4

Olympic Format

Nicole Sereda

Annie Wong

Women's Singles

5.5 Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

5.5 Gold

8

Olympic Format

Lauren Kirillo

Mandelle Williams

Women's Singles

5.5 Red

4

Olympic Format

Jennifer Grundke

Danielle Ghai

Women's Singles

5.5 White

2

Olympic Format

Joleen Jantzen

Amy Poon

Women's Singles

Level 1 Blue

4

Olympic Format

Diana Shaw

Gina Schille

Women's Singles

Level 1 Gold

16

Olympic Format

Lenka Kudrna

Lacey Labby

Women's Singles

Level 1 Red

8

Olympic Format

Lynne Stephenson

Michelle Conway

Women's Singles

Level 1 White

4

Olympic Format

Patricia Braul

Emma Kent

Women's Singles

Level 2 Blue

4

Olympic Format

Connie Lebrun

Heather Oga

Women's Singles

Level 2 Gold

16

Olympic Format

Sharon Blackwell

Susan Needham

Women's Singles

Level 2 Red

8

Olympic Format

Evita McConnell

Jessica D'amico

Women's Singles

Level 2 White

4

Olympic Format

Teresa Zwierzchowski

Berdeen Ross

Women's Singles

Level 3 Blue

4

Olympic Format

Rissa Myers

Gail Arbuckle

Women's Singles

Level 3 Gold

16

Olympic Format

Marianne Lund

Sheena Fox

Women's Singles

Level 3 Red

8

Olympic Format

Hlif Thrainsdottir

Shannon Rogolino

Women's Singles

Level 3 White

4

Olympic Format

Carly Morrison

Karen Riordan

Women's Singles

Level 4 Blue

4

Olympic Format

Jennifer Bird

Amanda Harasem

Women's Singles

Level 4 Gold

16

Olympic Format

Darlene Wright

Dawn Hodgins

Women's Singles

Level 4 Red

8

Olympic Format

Leah Eggen

Helen Goedemondt

Women's Singles

Level 4 White

4

Olympic Format

Cyndi Corscadden

Keri Rak

Women's Singles

Level 5 Blue

4

Olympic Format

Genevieve Uniacke

Megan Ploit

Women's Singles

Level 5 Gold

14

Olympic Format

Bethany Churchill

Marlis Atkins

Women's Singles

Level 5 Red

6

Olympic Format

Maya Gupta

Shea Lohstraeter

Women's Singles

Level 5 White

4

Olympic Format

Tamara Thompson

Serena Brown

Women's Singles

Level 6 Blue

4

Olympic Format

Michelle Dodds

Dawn-marie Sharp

Women's Singles

Level 6 Gold

15

Olympic Format

Kymberly McDonald

Candace Gordon

Women's Singles

Level 6 Red

7

Olympic Format

Stacey Hewitt

Tiana Field-ridley

Women's Singles

Level 6 White

4

Olympic Format

Irene Brooks

Heather Lowen

Women's Singles

Novice Blue

4

Olympic Format



Women's Singles

Novice Gold

8

Olympic Format

Christa Eaton

Laura Fraser

Women's Singles

Novice Red

4

Olympic Format

Michelle Speta

Tanis Uzwyshyn

Women's Singles

Novice White

2

Olympic Format

Cali Ross

Leneela Sharma

WOB

Women's Singles

Open Blue

4

Olympic Format



WOG

Women's Singles

Open Gold

8

Olympic Format

Evelyn Moorhouse

Diane Hutchison

WOR

Women's Singles

Open Red

4

Olympic Format

Miranda Linklater

Lisa Henderson

WOW

Women's Singles

Open White

2

Olympic Format

Leanne Krell

Margaret Metcalfe

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Graham Interiors - John & Karen Graham
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions