TAQA Bankers Hall Club Pro-Am

Squash Tournament 1/23/2013 - 1/27/2013
TAQA Bankers Hall Club Pro-Am
Bankers Hall Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:bballinger@bankershallclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Age Singles

40+ A/B

4

Round Robin

Cameron Treleaven

Derek Bissonnette

Men's Age Singles

40+ C/D Playoff #1

2

Single Elimination

Doug Macdonald

Robert Williams

M1L

Men's Singles

Level 1

16

Single Elimination

Grayson Witcher

Tyler Lee

Men's Singles

Level 1 Consolation

8

Single Elimination

Michael Brook

Dustin Paisley

M2L

Men's Singles

Level 2

16

Single Elimination

Trevor Slaughter

John Hayes

Men's Singles

Level 2 Consolation

8

Single Elimination

Andrew Gilbert

Richard Mottram

M3L

Men's Singles

Level 3

22

Single Elimination

Joseph Shimonov

Jawad Rashid

Men's Singles

Level 3 Consolation

11

Single Elimination

Tylor Volk

Eddie Gudewill

M4L

Men's Singles

Level 4

31

Single Elimination

Eugene Swanepoel

Mike Verney

Men's Singles

Level 4 Consolation

16

Single Elimination

Rob Johnson

Laurie Owen

M5L

Men's Singles

Level 5

32

Single Elimination

Nathan Tovell

Steven Zerr

Men's Singles

Level 5 Consolation

15

Single Elimination

Brennen Jaques

Subhan Rana

W1L

Women's Singles

Level 1

5

Round Robin

Jaycee Spagrud

Jackie Moss

W2L

Women's Singles

Level 2

8

Single Elimination

Tara Shannon

Kelly Clements

Women's Singles

Level 2 Consolation

4

Single Elimination

Joanne Halligey

Katherine Walker

W3L

Women's Singles

Level 3

11

Single Elimination

Sheila Summers

Susan Graham

Women's Singles

Level 3 Consolation

7

Single Elimination

Christina Clemente

Heather Sefton

W4L

Women's Singles

Level 4

13

Single Elimination

Jocelyn Flanagan

Andrea Henry

Women's Singles

Level 4 Consolation

8

Single Elimination

Karma Roste

Shirine Lund

W5L

Women's Singles

Level 5

7

Single Elimination

Racheal-anne Burrows

Tanya Wttewaall

Women's Singles

Level 5 Consolation

4

Single Elimination

Tamara Ross

Petrina Clingman

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions