The 2013 Holiday Magic Racquetball Tournament - A Tier 5 IRT Event!

12/7/2013 - 12/8/2013, Premier At Sawmill Athletic Club - Columbus , OH USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:pete.ulliman@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OH Racquetball Events Ohio Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

J14

Junior Singles

14 and Under

5

Round Robin

Victor Li

Tianyi Li

Zach Burnett

Christian Ulliman

Joran Fuller

Men's Age Singles

60+

3

Round Robin

Kenny Hole

Bill Hodges Jr.

Fred Pruneau

Men's Age Singles

Men's 24-/35+ A/B

5

Round Robin

Harry Glover

Robert Chabot

Eric Burnett

Steve Schaefer

Michael Force

Men's Age Singles

Men's 25/40+ Playoff #1

2

Single Elimination

Steve Lerner

Bruce Drye

Men's Doubles

30+

8

Round Robin

Bruce Drye / Steve Lerner

Vinnie Shoemaker / Peter Ulliman

Sam Wildofsky / Harry Glover

Peter Quent / John Albrecht

MAD

Men's Doubles

A

6

Round Robin

Bill Palmatary / Shaun Davis

Timba Johnson / Carlton Green

Samuel Martin / Travis Bagley

Men's Doubles

Mens B/C Doubles Playoff #1

2

Single Elimination

Bill Barger / Deryk Wray

Steve Horvath / Dennis Brown

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Doug Ganim / Eric Schoen

Spencer Shoemaker / Brandon Shoemaker

MA

Men's Singles

A

4

Round Robin

Bill Palmatary

Shaun Davis

Samuel Martin

Norm Groves

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Carlton Green

Deryk Wray

Michael Force

Eric Burnett

Steve Schaefer

Timothy Vanhooser

Marco Hernandez

Bill Barger

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Steve Horvath

Norm Groves

Joran Fuller

Travis Bagley

BYE

Timothy Vanhooser

BYE

Bill Barger

Men's Singles

C Playoff #1

2

Single Elimination

John DeNiro

Dennis Brown

Men's Singles

D Playoff #1

2

Single Elimination

Zach Burnett

Christian Ulliman

Men's Singles

Pro / Open

12

Single Elimination

John Craig Chisholm

Doug Ganim

Spencer Shoemaker

Filip Vesely

Brandon Shoemaker

Philip Hammond

Mitchell Hardin

Peter Quent

Men's Singles

Pro / Open Consolation

8

Single Elimination

Chengcheng Li

Kyle Ulliman

Phil Woodland

Michael Mack

BYE

BYE

Mixed Doubles

Mixed A/B Doubles

5

Round Robin

Deborah Ulliman / Harry Glover

Bill Barger / Sue Walter

Maggi Rausch / Sam Wildofsky

Deryk Wray / Tracy Schaefer

Bill Hodges Jr. / Nancy Hodges

WAD

Women's Doubles

A

4

Single Elimination

Sue Walter / Maggi Rausch

Deborah Ulliman / Nancy Hodges

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Chipotle
Racquetball Tournament
Premier at Sawmill Athletic Club
Racquetball Tournament