Tournament: 2016 Texas State Doubles Racquetball Championships

10/21/2016 - 10/23/2016, Maverick Athletic Club - ARLINGTON, TX USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:leo@themav.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

TX Racquetball Events Texas Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Doubles

B/C

5

Round Robin

David Kessler / Terry Wenetschlaeger

Dustin Culver / Keith Hillard

Paul Lowe / Mike Sorensen

George Moore / Robert Sullins

Lynn Reeves / Glenn McCabe

Men's Doubles

30/60

6

Round Robin

Doug Kite / Richard Eisemann

Brad Litchfield / Ramon Florez

Fernando Carpena / Tejvarun Garlapati

Bob Walton / Joe Guerra

Rick Williams / Mike Robinson

Gary Durbin / Luis Corona

Men's Doubles

80/90

6

Round Robin

Jansen Allen / Ron Walker

Matthew Bennett / Paul Roth

Jp Hale / Lance Hale

Dale Gosser / Michael Scrivner

Jeff Carter / Christopher Bynum

Dustin Culver / Keith Hillard

Men's Doubles

110/120

5

Round Robin

Randy Church / Steve Madlena

Joel Barbosa / Lorenzo Arredondo

Bob Fulton / Gonzalo Castillo

Bruce Teter / Fernando Batista

Jeff Carter / Jay Heilman

Men's Doubles

Combined 100+

4

Round Robin

Lorenzo Arredondo / Joel Barbosa

Fernando Batista / Steve Madlena

Brandon Baker / Randy Church

Gary Durbin / Luis Corona

Women's Doubles

Elite/A

6

Round Robin

Vicky Birkmann / Keely Franks Kennedy

Sarah Wells / Brittany Click

Bernadette Zimmerman / Tina Joslin

Xia Yang / Dotti White

Ann Draudt / Traci Kourajian

Anita Johnson-Pena / Stacy Oneal

Mixed Doubles

Open

3

Round Robin

Brittany Click / Chase Robison

Mike Nolen / Sarah Wells

Brad Litchfield / Xia Yang

Mixed Doubles

Elite

4

Round Robin

Annie Furr / Matthew Bennett

Tina Joslin / Jeff Franco

Vicky Birkmann / Dennis Robert Whitehead

Dotti White / Gonzalo Castillo

Mixed Doubles

A

5

Round Robin

Rachelle Mulanax / Richard Rose

Anita Johnson-Pena / Darryl Thompson

Cheryl Bishop / David McFadden

Ann Draudt / Doug Draudt

Stacy Oneal / Nicholas Click

Men's Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Alfonso Alvarado / Srini Raghu

Alex Wong / Larry Welch

Men's Doubles

Elite Playoff #1

3

Single Elimination

Matthew Bennett / Paul Roth

Jeffrey Arnett / Matt Benton

Alberto Chico / Zahid Chaudhry

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Ethan Wadsworth / Chase Robison

Richard Eisemann / Dylan Savage

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Tina Joslin
Racquetball Tournament