Calgary CFO Consulting Services Women's Squash Week

3/8/2018 - 3/11/2018, Calgary Winter Club - Calgary, Alberta CAN

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

Women's Doubles

Combined Playoff #1

2

Single Elimination

Laura Letourneau / Mackenzie Clapperton

Colleen Hicke / Marney Callander

 

Women's Doubles

Combined Playoff #2

2

Single Elimination

Deborah Gordeyko / Elizabeth Laborde

Gail Hannon / Janice Eby

 

Women's Doubles

Combined Playoff #3

2

Single Elimination

Catherine Barrett / Edith Konstantinov

Dana Cottreau / Tanya Wttewaall

 

Women's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format

Kimberley Watson

Lara King

Luisa Caro

Sandra Schaffer

 

Women's Singles

Division 2 Gold

15

Olympic Format

Meghan Glenday

Gina Schille

Anne Christopoulos

Chantal Milloy

Kimberley Watson

Lara King

Luisa Caro

Sandra Schaffer

 

Women's Singles

Division 2 Red

7

Olympic Format

Tamara Linklater

Elena Favaro

Leah Dell

Lesley Hayes

Kim Teel

Linda Jackman

Anna Plato

 

Women's Singles

Division 2 White

3

Olympic Format

Linda Jackman

Kim Teel

Anna Plato

 

Women's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format

Sophie Thomson

Sylvie Dugas

Aria Appoo

Kathleen Saull

 

Women's Singles

Division 3 Gold

14

Olympic Format

Carla Van Remmen

Ella Watson

Caroline De Vries

Kelsea Gorzo

Sophie Thomson

Aria Appoo

Sylvie Dugas

Kathleen Saull

 

Women's Singles

Division 3 Red

6

Olympic Format

Ashlee Rowland

Kamal Paul

Jiaqi Gao

Christine Ruedy-Morin

Andrea Henry

Allison De Man

 

Women's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format

Allison De Man

Andrea Henry

 

Women's Singles

Division 4 Gold

10

Olympic Format

Giselle Martinez Cristia

Jenna Martin

Anvita Dias

Danielle Demmans

Patty Lew-Lapointe

Shonna Barth

Dael Jarvie

Minette Brese

 

Women's Singles

Division 4 Red

6

Olympic Format

Shonna Barth

Minette Brese

Dael Jarvie

Patty Lew-Lapointe

Sharon Harms

Karen Mackeil

 

Women's Singles

Division 4 White

4

Olympic Format

Karen Mackeil

Sharon Harms

 

Women's Singles

Division 5 Blue

4

Olympic Format

Kristy Mattock

Liz Clement

Farah Myhre

Paula Hatton

 

Women's Singles

Division 5 Gold

12

Olympic Format

Christine Lilley

Fabby Gomez

Claire Granson

Kate Granson

Paula Hatton

Kristy Mattock

Farah Myhre

Liz Clement

 

Women's Singles

Division 5 Red

4

Olympic Format

Marie Parker

Carly Velazquez

Carolann Janzer

Cori Maser

 

WOG

Women's Singles

Open Gold

10

Olympic Format

Erin Roberts

Jackie Moss

Jana Dweek

Bethany Churchill

Taylor MacKay

Fiona Curthoys

Nicole Temple

Lisa Henderson

 

WOR

Women's Singles

Open Red

6

Olympic Format

Taylor MacKay

Nicole Temple

Lisa Henderson

Fiona Curthoys

Ann Marie Reinson

Zane Gaskin

 

WOW

Women's Singles

Open White

4

Olympic Format

Ann Marie Reinson

Zane Gaskin

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
Squash Alberta / R2Sports Software