Tournament: 2019 Pinchshot.com MARCH Racquetball MADNESS - Vetta Racquet Sports IRT Series Stop

3/8/2019 - 3/9/2019, Vetta Racquet Sports-CONCORD - St. Louis, MO USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dwhitley@vettasports.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MO Racquetball Events Missouri Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

IRT Pro

8

Single Elimination

Hal Rutherford

Mark Kissel

E.j. Basta

Paul Beffa

Michael Arterburn

Alex Lazenby

Alex Midkiff

Thurman Brooks

Men's Singles

IRT Pro Consolation

4

Single Elimination

Alex Midkiff

Thurman Brooks

Alex Lazenby

Michael Arterburn

WOA

Women's Singles

Open / A

6

Single Elimination

Madeline Gauch

Jordan Giljum

Jenna Heaton

Grace Maloney

Ashley Gang

Nancy Davis

Women's Singles

Open / A Consolation

3

Single Elimination

Nancy Davis

Grace Maloney

Ashley Gang

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

E.j. Basta

Nick Ierardi

Matt Fiedler

Zach Steenhusen

Andrew Von Gerichten

Thomas Bottchen

Jay Fitzsimmons

Lukas Bell

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Jay Fitzsimmons

William Marshall

Thomas Bottchen

Andrew Von Gerichten

Lukas Bell

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Paul Collins

Barry Jones

Alex Briegleb

Earl Dowell

William Marshall

Ethan Crocker

Gary Herman

Edwin Miller

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Christopher Kiser

Eric Fiedler

Zachary Herman

Mark McClanahan

Jon Moore

Bryan Meldrum

Stephen Deves

Curtis Herman

Men's Singles

C / D

10

Single Elimination

Jrue Blassingame

Jonathan Bell

Johann Holekamp

Jacob Lucas

Jack Fredrickson

Dylan Bjorn

Abraham Rappaport

Woody Munson

Men's Singles

C / D Consolation

6

Single Elimination

Jack Fredrickson

Adrian Zepeda

Abraham Rappaport

Woody Munson

Chase Greenwalt

Women's Age Singles

All Age Blue

4

Olympic Format

Christine Malek

Maggie McClanahan

Anika Zepeda

Claire Hooker

Women's Age Singles

All Age Gold

18

Olympic Format

Ashley Gang

Samantha Lovett

Amanda Maloney

Hailey Fitts

Claire Hooker

Anika Zepeda

Christine Malek

Maggie McClanahan

Women's Age Singles

All Age Red

10

Olympic Format

Hannah Fitts

Ally Howard

Ash Dozier

Summer Fisher

Zoe Browning

Maggie Leath

Sheridan Morris

Kyla Davis

Women's Age Singles

All Age White

6

Olympic Format

Zoe Browning

Maggie Leath

Sheridan Morris

Kyla Davis

Annie Leath

Sarah Bavlsik

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Matthew Davenport / Brad Morse

Joe Koch / Dan Whitley

Sean Moskwa / Greg Etheridge

Brett Parker / Chris Wright

Women's Doubles

All Age

10

Single Elimination

Jenna Heaton / Madison Myers

Amanda Maloney / Grace Maloney

Ally Howard / Kelly Maeda

Claire Hooker / Samantha Lovett

Victoria Vordtriede / Carly Vordtriede

Kate Domian / Zoe Browning

Hailey Fitts / Hannah Fitts

Anika Zepeda / Christine Malek

Women's Doubles

All Age Consolation

6

Single Elimination

Kate Domian / Zoe Browning

Kyla Davis / Sheridan Morris

Hailey Fitts / Hannah Fitts

Annie Leath / Maggie Leath

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Chad Unterreiner / Lucas Angelo

Dan Witt / Trevor Casey

Ryan Teague / Eric Anderson

Don Kuehn / Steve Angelo

Earl Dowell / Mark McClanahan

Andrew Von Gerichten / Thomas Bottchen

Doug Koyanagi / Zach Steenhusen

Brian Norman / Riley Hayes

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Doug Koyanagi / Zach Steenhusen

Earl Dowell / Mark McClanahan

Andrew Von Gerichten / Thomas Bottchen

Brian Norman / Riley Hayes

Men's Doubles

B / C

7

Single Elimination

Thomas Ewing / Mace Powell

Timothy Garvey / Rocky Eveans

Paul Gordon / Ben Farnsworth

Jonathan Bell / Lukas Bell

Aidan Dozier / Quinn Graessle

Jack Fredrickson / Jrue Blassingame

Ethan Crocker / Patrick Crocker

Men's Doubles

B / C Consolation

4

Single Elimination

Aidan Dozier / Quinn Graessle

Ethan Crocker / Patrick Crocker

Jack Fredrickson / Jrue Blassingame

Mixed Doubles

Open

5

Round Robin

Dan Whitley / Madeline Gauch

Shari Coplen / Todd McMenamy

Megan Conrad / Paul Beffa

Brendan Giljum / Jordan Giljum

Christina Hughes / Trevor Casey

XAB

Mixed Doubles

A / B

5

Round Robin

Ashley Gang / Joseph Hartrich

Alex Lancia / Maggie Leath

Adrian Zepeda / Anika Zepeda

Adam Lancia / Annie Leath

Dylan Bjorn / Sarah Bavlsik

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th